Τα Δευτεράκια είναι Αστέρια!

Β τάξη του 2ου Δημοτικού Σχολείου Ν. Ιωνίας

Επιστροφή στην τάξη!

Ιαν 202112
back-school-background-with-boy_23-2147854369

Και ναι, γυρίσαμε πάλι στην τάξη μας! Μαγκωμένα λίγο στην αρχή, αμήχανα, αλλά πολύ γρήγορα ξαναβρήκαμε την όρεξή μας και το χαμόγελό μας, έστω και κρυμμένο κάτω από τη μάσκα. Ώρα τώρα να ξαναβρούμε τους ρυθμούς μας, να θυμηθούμε τους κανόνες της τάξης μας και όσα έχουμε μάθει μέχρι τώρα, να προχωρήσουμε όσο γίνεται καλύτερα και πιο οργανωμένα στα επόμενα μαθήματα.  Ελπίζοντας ότι δε θα χρειαστεί να ξανακλείσουμε, γιατί όσο κρύο κι αν κάνει στην τάξη μας, η θέση μας είναι εκεί.

από κάτω από: Σχολική Ζωή| με ετικέτα  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επιστροφή στην τάξη!

Τα σχόλια είναι κλειστά.

16/10: Παγκόσμια Ημέρα Διατροφής
    Η Παγκόσμια Ημέρα Διατροφής γιορτάζεται κάθε χρόνο στις 16 Οκτωβρίου, μέρα που το 1945 ιδρύθηκε ο Παγκόσμιος Οργανισμός Τροφίμων και Γεωργίας (FAO) του ΟΗΕ.