Ένα μικρό άρθρο για την αλεπού

Συγγραφέας: ΗΛΙΑΣ ΜΩΡΑΤΗΣ | Κατηγορία Γενικά | , στις 03-04-2019

Αλεπού

Η Αλεπού είναι το αγαπημένο μου ζώο Και μου αρέσει γιατί έχει φουντωτό και

Γυαλιστερό χρώμα .

Υπάρχουν σε χρώματα κόκκινη άσπρη

Είναι 7-10 κιλά

Η αλεπού εμφανίστηκε στη   γη Πριν από  400.000  χρόνια

Οι αλεπούδες είναι  παμφάγες.

Τρώνε λαγούς χόρτα και πολλά άλλα.

Εργασίες Μαθητών Δ τάξης στα πλαίσια του μαθήματος ΤΠΕ (Πληροφορική) Εργασίες Μαθητών Δ τάξης στα πλαίσια του μαθήματος ΤΠΕ (Πληροφορική)

0

Συγγραφέας: ΗΛΙΑΣ ΜΩΡΑΤΗΣ | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γενικά, Εργασίες Μαθητών Δημοτικού | , στις 24-01-2017

Εργασίες Μαθητών Δ τάξης στα πλαίσια του μαθήματος ΤΠΕ (Πληροφορική)

Εργασίες Μαθητών Δ τάξης στα πλαίσια του μαθήματος ΤΠΕ (Πληροφορική) –

“Δημιουργώ έναν χάρτη εννοιών για  τις τροφές».

διατροφη ΤΡΟΦΕς ΔΙΑΤΡΟΦΗ τροφες χαρτης εννοιων  τροφες

Παίξτε Κρεμάλα!! (τάξεις Β έως ΣΤ)

Συγγραφέας: ΗΛΙΑΣ ΜΩΡΑΤΗΣ | Κατηγορία Γενικά | , στις 06-01-2017

Παίξτε Κρεμάλα!! (τάξεις Β έως ΣΤ)

Παιχνίδι για την Α Τάξη “Βρες Ποσα ζωάκια είναι”

Συγγραφέας: ΗΛΙΑΣ ΜΩΡΑΤΗΣ | Κατηγορία Γενικά | , στις 06-01-2017

Παιχνίδι για την Α Τάξη “Βρες Ποσα ζωάκια είναι”

Άσκηση Word 1

0

Συγγραφέας: ΗΛΙΑΣ ΜΩΡΑΤΗΣ | Κατηγορία Ασκήσεις Εφαρμογών Υπολογιστών Β τάξης Λυκείου | , στις 19-09-2012

Μάθημα: ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ H/Y

Καθηγητής: Μωράτης Η.

Ταξη: B

Ενότητα:

Φύλλο Εφαρμογής

1. Πληκτρολογήστε το παρακάτω κείμενο:

Ένας νέος πλανήτης:

Η NASA ανακοίνωσε ότι εντοπίστηκε ένας πλανήτης με χαρακτηριστικά παρόμοια με εκείνα της Γης. Ο Kepler -22b είναι ο πλανήτης που έχει τις περισσότερες πιθανότητες από οποιονδήποτε άλλο (από όσους έχουμε ως τώρα εντοπίσει) να διαθέτει ζωή.

2. Να αλλάξετε το μέγεθος γραμματοσειράς όλου του κειμένου σε 14.

1. Να Υπογραμμίσετε τον τίτλο και αλλάξετε τη γραφή  του σε έντονη
  2. Να αλλάξετε το χρώμα του τίτλου σε μπλε

Μια ενδιαφέρουσα ιστοσελίδα που βρηκα στην ομάδα “Ασφάλεια στο Διαδίκτυο” είναι ή ιστοσελίδα του υπουργείου παιδέιας της Κύπρου για την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο.

0

Συγγραφέας: ΗΛΙΑΣ ΜΩΡΑΤΗΣ | Κατηγορία Ασφάλεια στο Διαδίκτυο | , στις 26-02-2012

Μια ενδιαφέρουσα ιστοσελίδα που βρηκα στην ομάδα “Ασφάλεια στο Διαδίκτυο”  είναι ή ιστοσελίδα του υπουργείου παιδέιας της Κύπρου για την  Ασφάλεια στο Διαδίκτυο.

Ασφαλής χρήση του Διαδικτύου – συνοπτικός οδηγός για τους μαθητές απο το saferinternet.gr

0

Συγγραφέας: ΗΛΙΑΣ ΜΩΡΑΤΗΣ | Κατηγορία Ασφάλεια στο Διαδίκτυο | , στις 03-02-2012

Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου

0

Η Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου διοργανώνεται σε ετήσια βάση από το Πανευρωπαϊκό Δίκτυο Εθνικών Κέντρων Ενημέρωσης Insafe (www.saferinternet.org) στο πλαίσιο του προγράμματος Safer Internet της Ευρωπαϊκής Επιτροπής. Φέτος ο εορτασμός θα λάβει χώρα στις 7 Φεβρουαρίου σε 74 χώρες και σε 5 ηπείρους, από την Ισλανδία έως την Κένυα και από τον Καναδά έως την Ν. Κορέα. Για την Ελλάδα, η Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου διοργανώνεται από τη Δράση Saferinternet.gr του Ελληνικού Κέντρου Ασφαλούς Διαδικτύου, που αποτελεί τον Εθνικό Εκπρόσωπο του Δικτύου Insafe.