Αρχείο ημέρας 21 Σεπτεμβρίου 2015

Κούκλες!

Υλικά: μακετόχαρτο χαρτοκόπτης γκοφρέ σε διάφορα χρώματα μπάλες φελιζόν κηρομπογιές μαρκαδόρους ματάκια πλαστικά ξυλάκια για σουβλάκια (οι Αθηναίοι πάρτε καλαμάκια-χεχε) κόλλα Δίνουμε στους μαθητές από ένα ορθογώνιο κομμάτι μακετόχαρτο (το μέγεθος εξαρτάται από το πόσο μεγάλη θέλουμε να’ ναι η … Συνέχεια

Κατηγορίες: Καλλιτεχνικά | Ετικέτες: , , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κούκλες!

Καλωσορίσματα!

Καρτέλες για την είσοδο της τάξης σας, που μπορούν να χρησιμοποιηθούν είτε για να καλοσωρίσετε τους μαθητές τους στη καινούρια τους τάξη, είτε να διακοσμήσετε τη πόρτα της αίθουσας σας, καλωσορίζοντας κάθε επισκέπτη. Καλοσωρίσματα!

Κατηγορίες: Διακόσμηση τάξης, Διάφορα | Ετικέτες: , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλωσορίσματα!