• Ο/η ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΛΑ "ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΠΛΑΠΟΥΤΑΣ" έγραψε μια ενημέρωση πριν από 1 μήνας

Αγαπητοί μαθητές και γονείς, σας ενημερώνουμε για τα εξής:
    Ο Αγιασμός για το σχολικό έτος 2021-22 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 13 Σεπτεμβρίου 2021, ώρα 8:45 π.μ., στον αύλειο χώρο του σχολείου. Οι μαθητές μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο από τις 08:00 π.μ.
    Η είσοδος των μαθητών θα γίνεται υποχρεωτικά με μάσκες και την επίδειξη self test. Δεν επιτρέπεται η είσοδος γονέων εντός του σχολείου και του αύλειου χώρου. Οι γονείς θα περιμένουν έξω από το σχολείο και η παρουσία τους κρίνεται απαραίτητη, διότι θα κληθούν να υπογράψουν την παραλαβή σχολικών ειδών για τα παιδιά τους, προσφορά της Διεθνούς Ορθόδοξης Χριστιανικής Φιλανθρωπικής Οργάνωσης (International Orthodox Christian Charities – IOCC) η οποία, από το 2012, συνεργάζεται στενά με την «Αποστολή», τη φιλανθρωπική οργάνωση της Αρχιεπισκοπής Αθηνών υπό την Εκκλησία της Ελλάδας, σε συνεργασία με τον Σύλλογο Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πύργου-Αρχαίας Ολυμπίας.
    Αμέσως μετά, μαθητές και γονείς, μπορούν να αποχωρήσουν.
    Την Τρίτη 14 Σεπτεμβρίου θα γίνει η διανομή των σχολικών βιβλίων στους μαθητές, οι οποίοι θα σχολάσουν στις 13:15.

ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ.

Ο Διευθυντής του σχολείου

Χρυσοβαλάντης Δημητρόπουλος