Χαρούμενη τάξη

ΠΡΩΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Αρχεία για 3 Δεκεμβρίου, 2017

φωτεινά μονοπάτια (ντοκιμαντέρ με θρησκευτικά θέματα)

Δεκ 20173
από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο φωτεινά μονοπάτια (ντοκιμαντέρ με θρησκευτικά θέματα)

Η ώρα είναι…

Ασφαλής πλοήγηση

Η στενή επίβλεψη των γονέων αποτελεί αναγκαία και απαραίτητη συνθήκη για την ασφαλή πλοήγηση των παιδιών.

1ο Δ.Σχ. Αλεξ/πολης

1ο Δ.Σχ.                                                                       Αλεξ/πολης

Βικιπαίδεια

Δεκέμβριος 2017

Σαν σήμερα

1/5/1946: Η Διάσκεψη των Παρισίων αποφασίζει την απόδοση των Δωδεκανήσων στην Ελλάδα.

1/5/: Την πρώτη Μαΐου γιορτάζεται η μέρα των εργατών
Τον Μάιο του 1886 τα εργατικά συνδικάτα στο Σικάγο ξεσηκώθηκαν διεκδικώντας ωράριο εργασίας στις 8 ώρες και καλύτερες συνθήκες εργασίας. Εορτάζεται επίσης και ως μέρα των λουλουδιών και της Άνοιξης. Η μέρα έχει θεσπιστεί ως εργατική απεργία και όλες οι υπηρεσίες και οι επιχειρήσεις παραμένουν κλειστές.

τρόποι διαπαιδαγώγησης(για τους γονείς)

Μετάφραση Translate

EΠΙΣΚΕΠΤΕΣ

Υλικό για Α΄τάξη(της κ. Γκίνη Μαρίας)