Γενικό Λύκειο Βραχατίου

Τελευταία νέα

Σημαντική ενημέρωση για το επικίνδυνο «Παιχνίδι του πνιγμού».

2019-11-12

Με αφορμή το περιστατικό που έλαβε χώρα την Πέμπτη 07 Νοεμβρίου 2019 στο Γυμνάσιο Λουτρακίου και έχει λάβει διαστάσεις στο Υ.ΠΑΙ.Θ δημιουργώντας ταυτόχρονα έντονη ανησυχία, καθώς ένας μαθητής έχασε τις αισθήσεις του ενώ έπαιζε με Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για μετακίνηση μαθητών στην Αρχαία Κόρινθο

2019-11-08

Δείτε τη σχετική προκήρυξη εδώ. Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για μετακίνηση μαθητών στο Ναύπλιο

2019-11-08

Δείτε την σχετική προκήρυξη εδώ. Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Πιστοποίηση αναπηρίας υποψηφίων για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση από τα Κέντρα Πιστοποίησης Αναπηρίας (ΚΕ.Π.Α.).

2019-11-07

Η εγκύκλιος που ακολουθεί έχει σκοπό να ενημερώσει τους/τις υποψηφίους/ες για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, σχετικά με την απόκτηση πιστοποιητικού αναπηρίας από τα ΚΕ.Π.Α. (Κέντρα Πιστοποίησης Αναπηρίας), για το ακαδημαϊκό έτος 2020-21. Με το πιστοποιητικό Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Εκδήλωση για τις φυσικές καταστροφές

2019-11-05

Η Ελληνική Ομάδα Διάσωσης διοργανώνει ανοιχτή (με ελεύθερη είσοδο) εκπαιδευτική ημερίδα με θέμα την ενημέρωση και την εκπαίδευση για προστασία από φυσικές και ανθρωπογενείς καταστροφές, που θα πραγματοποιηθεί, με την ευγενική υποστήριξη της εταιρείας Παπαστράτος και Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

«Ενημέρωση μαθητών/τριών της Γ’ Λυκείου για συμμετοχή σε πλου με Υποβρύχιο και Πυραυλακάτους του Πολεμικού Ναυτικού»

2019-11-04

Εκδήλωση για την 28η Οκτωβρίου.

2019-10-24

Με χαρά σας περιμένουμε αύριο στην εορταστική εκδήλωση που έχει οργανώσει το ΓΕΛ Βραχατίου για την 28η Οκτωβρίου. Η εκδήλωση αρχίζει στις 8:30 το πρωί. Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για μετακίνηση μαθητών στην Αθήνα

2019-10-15

Δείτε τη σχετική πρόσκληση εδώ. Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για μετακίνηση μαθητών στο Λουτράκι

2019-10-15

Δείτε την σχετική πρόσκληση εδώ. Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Ωρολόγιο πρόγραμμα από 21 Οκτωβρίου

2019-10-11

Δείτε το Ωρολόγιο Πρόγραμμα των Τμημάτων εδώ. Δείτε το Ωρολόγιο Πρόγραμμα των Εκπαιδευτικών εδώ. Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Διεξαγωγή γραπτού διαγωνισμού για το Πρόγραμμα EUROSCOLA 2019

2019-10-11

Γραπτός διαγωνισμός για την επιλογή των είκοσι τεσσάρων (24) μαθητών που θα συμμετάσχουν στην Ημερίδα EUROSCOLA που διοργανώνει το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο στο Στρασβούργο στις 30 Ιανουαρίου 2020. Περισσότερα δείτε εδώ. Πληροφορίες για το θέμα του γραπτού διαγωνισμού Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Έναρξη σχολικής χρονιάς

2019-09-09

Mε την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς ευχόμαστε καλή δύναμη σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες. Ο αγιασμός θα γίνει την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου και ώρα 9:00. Μετά τον αγιασμό, οι μαθητές/τριες της Β΄ Τάξης Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Τροποποίηση της ύλης ως προς τα μαθήματα των Πανελληνίων 2020: «Αρχαία Ελληνικά, Ιστορία, Κοινωνιολογία, Χημεία, Βιολογία και Οικονομία».

2019-08-29

Δείτε το ΦΕΚ εδώ. Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Τροποποίηση του τρόπου εξέτασης του μαθήματος “Νεοελληνική Γλώσσα και Λογοτεχνία” της Γ΄ τάξης Ημερήσιου Γενικού Λυκείου, της Γ΄ και Δ΄ τάξης Εσπερινού Γενικού Λυκείου.

2019-08-29

Δείτε το ΦΕΚ εδώ. Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Καθορισμός εξεταστέας ύλης για το έτος 2020 για τα μαθήματα που εξετάζονται πανελλαδικά.

2019-08-29

Γνωστοποίηση Δημοσίευσης Υπουργικής Απόφασης στην Εφημερίδα της Κυβέρνησης που αφορά στον καθορισμό εξεταστέας ύλης για το έτος 2020 για τα μαθήματα που εξετάζονται πανελλαδικά για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση αποφοίτων Γ΄ τάξης Ημερησίου Γενικού Λυκείου, Γ΄ τάξης Διαβάστε το πλήρες άρθρο»