Γενικό Λύκειο Βραχατίου

Τελευταία νέα

Προκήρυξη εισαγωγής σπουδαστών/σπουδαστριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού Ακαδημαϊκού Έτους 2024-2025

2024-03-27

Σας γνωρίζουμε ότι αναρτήθηκε στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του ΥΝΑΝΠ: www.ynanp.gr η εγκύκλιος προκήρυξης διαγωνισμού εισαγωγής σπουδαστών/στριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού ακαδημαϊκού έτους 2024-2025. Οι υποψήφιοι θα πρέπει να ενημερωθούν από το διαδίκτυο σχετικά με τα Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

ΣΥΜΒΑΣΗ ΠΟΛΥΗΜΕΡΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

2024-03-27

Μπορείτε να δείτε τη σύμβαση για την πολυήμερη εκπαιδευτική εκδρομή στη Θεσσαλονίκη εδώ. Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Πρόσκληση σε εκδήλωση από το Ίδρυμα Κορινθιακών Μελετών

2024-03-24

Σας ενημερώνουμε ότι την Κυριακή 31 Μαρτίου 2024, στις 11.30 π.μ. θα πραγματοποιηθεί στο Δημοτικό Θέατρο Κιάτου (Γ. Γεννηματά 2), εκδήλωση με ομιλητή τον Καθηγητή, επικεφαλής ερευνητή πολλών διαστημικών αποστολών της NASA και Πρόεδρο της Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Εορταστικές εκδηλώσεις του ΓΕΛ Βραχατίου για την επέτειο της 25ης Μαρτίου

2024-03-21

Το ΓΕΛ Βραχατίου σας προσκαλεί την Παρασκευή 22 Μαρτίου και ώρα 6.30μ.μ. στο αφιέρωμα που πραγματοποιεί για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821. Η εκδήλωση θα λάβει χώρα στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου. Θα ήταν Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

2024-03-15

Σας γνωστοποιούμε ότι στο ΦΕΚ 1519 τ. Β΄/7-3-2024 δημοσιεύτηκε η υπό στοιχεία Φ.253/19033/Α5/2024 Υπουργική Απόφαση με θέμα « Διαδικασίες διενέργειας των εξετάσεων για την εισαγωγή φοιτητών σε Τμήματα Μουσικών Σπουδών των Α.Ε.Ι., σύμφωνα με τις Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Ενημέρωση για την έκδοση προκήρυξης διαγωνισμού για την εισαγωγή υποψηφίων στις σχολές Αξιωματικών και Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας ακαδημαϊκού έτους 2024-2025

2024-03-13

Σας γνωρίζουμε ότι αναρτήθηκε στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του Πυροσβεστικού Σώματος: www.fireservice.gr η προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή φοιτητών/ριών στη Σχολή Αξιωματικών και σπουδαστών/ριών στη Σχολή Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, με το σύστημα των εξετάσεων σε Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων

2024-03-09

Σας ενημερώνουμε ότι το ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων είναι αυτό που έχει αναρτηθεί στο ιστολόγιο του σχολείου μας από τις 15 Ιανουαρίου 2024. Για διευκόλυνσή σας το αναρτούμε εκ νέου εδώ. Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Εθελοντική αιμοδοσία από τον Εμπορικό Σύλλογο Βραχατίου

2024-03-09

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ο Εμπορικός Σύλλογος Βραχατίου σε συνεργασία με το Νοσοκομείο Κορίνθου οργανώνει εθελοντική αιμοδοσία τη Δευτέρα 11 Μαρτίου 2024 και ώρες 16.00-19.00 στον χώρο του ΚΑΠΗ Βραχατίου. Η αιμοδοσία απευθύνεται Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Ενημέρωση μαθητών/μαθητριών για το 15ο Θερινό Σχολείο Νεανικής Επιχειρηματικότητας

2024-03-09

Το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών (πρώην ΑΣΟΕΕ) διοργανώνει για 15η συνεχή χρονιά Θερινό Σχολείο Νεανικής Επιχειρηματικότητας – YES 2024, το οποίο απευθύνεται σε μαθητές/μαθήτριες Λυκείου. Η συμμετοχή είναι δωρεάν μέσω υποτροφιών που προκύπτουν από εξέταση τύπου GMAT (εξετάσεις Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Ενημέρωση για την επιλογή τουριστικού γραφείου για την εκδρομή στη Θεσσαλονίκη.

2024-03-09

Σχετικά με την επιλογή του τουριστικού γραφείου στη Θεσσαλονίκη μπορείτε να διαβάσετε ενημερωτικό σημείωμα της Διευθύντριας κάνοντας κλικ εδώ. Για να μελετήσετε την Υ.Α. που ισχύει για τις εκδρομές μαθητών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κάντε κλικ εδώ. Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Πρακτικό Επιλογής Τουριστικού Πρακτορείου για την εκδρομή στη Θεσσαλονίκη

2024-03-07