Συμμετοχή μαθητών του τμήματος Α1 στην Πανελλήνια έρευνα για τη χρήση ουσιών, άλλων εξαρτητικών συμπεριφορών και της ψυχοκοινωνικής υγείας των εφήβων μαθητών του ΕΠΙΨΥ

Στις 8 Απριλίου 2024, στην αίθουσα πληροφορικής υπό την επίβλεψη της καθηγήτριας πληροφορικής κ. Τύπου, 12 μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας συμμετείχαν στην πανελλήνια επιστημονική έρευνα του Ερευνητικού Πανεπιστημιακού Ινστιτούτου ψυχικής υγείας, νευροεπιστημών και ιατρικής ακρίβειας 《Κώστας Στεφανής》. Η έρευνα αφορά στη χρήση ουσιών, άλλες εξαρτητικές συμπεριφορές και την ψυχοκοινωνική υγεία των εφήβων. Στόχος της είναι να διαφωτίσει τις πτυχές εκείνες της ζωής των σύγχρονων εφήβων, τα θέματα που τους δίνουν χαρά κι εκείνα που τους απασχολούν.

thumbnail 1 thumbnail 2 thumbnail