Ευχαριστήρια επιστολή στον εκδοτικό οίκο Ψυχογιός.

IMG 20240416 083627Ο εκδοτικός οίκος “Ψυχογιός” ανταποκρινόμενος άμεσα στο αίτημα του σχολείου μας για χορήγηση βιβλίων απέστειλε 24 λογοτεχνικά βιβλία. Τα βιβλία  θα δοθούν ως έπαθλα στους μαθητές που θα διακριθούν στον 8ο Παγκορινθιακό μαθητικό διαγωνισμό λογοτεχνίας  Ευχαριστούμε θερμά τις εκδόσεις “Ψυχογιός” που  στηρίζουν έμπρακτα την προσπάθειά μας και προάγουν τη φιλαναγνωσία, δείχνοντας ιδιαίτερη ευαισθησία σε θέματα πολιτισμού και παιδείας.

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 11 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΤΗΝ 6η ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΩΡΑ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΟΜΙΛΙΑ- ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΟΥ ΑΓΧΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ  ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ  ΛΕΙΤΟΥΡΓΟ, Κ. ΠΑΠΑΣΤΕΦΑΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ.

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΗΣ Β ΚΑΙ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

ΒΟΥΛΗ 3 ΒΟΥΛΉ 1ΒΟΥΛΗ 2

Την Παρασκευή 08/03/2024 η Β΄και η Γ΄Λυκείου επισκέφτηκαν τη Βουλή των Ελλήνων και παρακολούθησαν τη συνεδρίαση της Βουλής για την ψήφιση του νομοσχεδίου για τα ιδιωτικά πανεπιστήμια.