Καλή σχολική χρονιά!

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος διδασκόντων του Γενικού Λυκείου Συκουρίου σας εύχονται καλή σχολική χρονιά με υγεία. Όπως κάθε χρόνο για τους μαθητές/τριες της Α’ Λυκείου απαιτείται η συλλογή κάποιων δικαιολογητικών ώστε να ολοκληρωθεί η εγγραφή του/ης κάθε μαθητή/τριας. Παρακαλούμε πολύ τους κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Α Λυκείου να προσέρχονται στο Σχολείο καθημερινά 09:00 – 12:00 για να υπογράψουν την αίτηση εγγραφής ώστε να έχουμε επικαιροποιημένα τα στοιχεία επικοινωνίας. Παρακαλείστε να έχετε μαζί σας και την Αστυνομική Ταυτότητα του παιδιού σας (ή αντίστοιχο αποδεικτικό όπως διαβατήριο). Λοιπά δικαιολογητικά όπως πιστοποιητικό γέννησης θα ζητηθούν από συγκεκριμένους κηδεμόνες και μόνο αν δεν μπορέσει το Σχολείο μας να τα βρει.

Για τους/τις μαθητές/τριες της Β’ και Γ’ Λυκείου θα επικαιροποιήσουμε τα στοιχεία σας με το άνοιγμα των Σχολείων.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία σας!

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Αρθρογραφία, Ενημέρωση κηδεμόνων-μαθητών. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.