Προκαταρκτικές εξετάσεις (ΠΚΕ) για τις Στρατιωτικές Σχολές ακαδημαϊκού έτους 2024-2025

army

Σας γνωρίζουμε ότι αναρτήθηκαν στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του ΓΕΕΘΑ: www.geetha.mil.gr συντονιστικές οδηγίες ως προς την διεξαγωγή των προκαταρκτικών εξετάσεων για εισαγωγή στα ΑΣΕΙ – ΣΣΑΣ – ΣΑΝ – ΑΣΣΥ

1.  Έναρξη ΠΚΕ:  Δευτέρα 04 Μαρτίου 2024.

2.  Πέρας ΠΚΕ:  Τετάρτη 24 Απριλίου 2024.

3.  Για την περίπτωση των υποψηφίων της παρ.7 του Παραρτήματος «Γ» της ΕΔΥΕΘΑ 05/24 (ΑΔΑ:9ΛΗΧ6-6ΡΘ), οι επαναληπτικές ΠΚΕ θα λάβουν χώρα το διάστημα από Δευτέρα 15 Απριλίου έως και Τετάρτη 24 Απριλίου 2024.

Οι ΠΚΕ είναι υποχρεωτικές για όλους τους υποψήφιους και γίνονται σύμφωνα με τον προγραμματισμό που θα ανακοινωθεί από τα εξεταστικά κέντρα.

Οι υποψήφιοι/ες οι οποίοι/ες θα γίνουν δεκτοί/ές για να συμμετάσχουν στην διαδικασία των ΠΚΕ, οφείλουν να ενημερωθούν αποκλειστικά με δική τους ευθύνη, αναφορικά με τον τόπο και τον χρόνο παρουσίασης τους, σύμφωνα  με την ανάρτηση των δεκτών υποψηφίων από την ιστοσελίδα του εξεταστικού κέντρου και του προγράμματος των ΠΚΕ (ψυχομετρικών, υγειονομικών, αθλητικών).

Την όλη διαδικασία μπορείτε να την διαβάσετε στον παραπάνω σύνδεσμο

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Ενημέρωση κηδεμόνων-μαθητών, Πανελλαδικές εξετάσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.