Μία ημέρα αφιερωμένη στη λογοτεχνία

Φεβ 202425

Την Τρίτη 13 Φεβρουαρίου οι μαθητές/τριες μας είχαν τη χαρά και την τιμή να γνωρίσουν διαδικτυακά τη συγγραφέα του εφηβικού λογοτεχνικού βιβλίου “Φιλία με άρωμα λεβάντας” (εκδ. Πατάκη), την κ. Αναστασία Ξενοφώντος Γαϊτάνου και να συζητήσουν μαζί της ζητήματα σχετικά με τη συγγραφή.

βιβλίο 1

Με αφορμή το βιβλίο, το οποίο είχε προηγουμένως διαβαστεί από τους μαθητές/τριες στο πλαίσιο του μαθήματος της λογοτεχνίας, και μέσα από κατευθυνόμενο διάλογο και δράσεις που καθοδηγήθηκαν από την κ. Γαϊτάνου, αναδείχθηκε η σημασία της υγιούς φιλίας.

Βιβλιο 3

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Εδώ θα αναρτηθεί η περιγραφή για το σχολείο, π.χ. την ιστορία του, τους χώρους του, τις υποδομές και τον εξοπλισμό της σχολικής μονάδας.

Εργαστήριο πληροφορικής

Το εργαστήριο πληροφορικής είναι εξοπλισμένο με εννέα σύγχρονους υπολογιστές, οι οποίοι καλύπτουν τις ανάγκες του σχολείο και της εκπαίδευσης, οι υπολογιστές αλλά και ο λοιπός εξοπλισμός χρησιμοποιείται από όλες τις τάξεις του σχολείου.  Στο εργαστήριο επίσης υπάρχουν: ηχεία, εκτυπωτές, σαρωτές αλλά και προβολικό.

πλ 12.jpg.jpg .jpg .jpg .jpg

18/9/1834: Πρωτεύουσα του ελληνικού κράτους, ορίζεται η Αθήνα.

18/9/1834: Πρωτεύουσα του ελληνικού κράτους, ορίζεται η Αθήνα.