European conference “Schools go green and digital – and Erasmus+ supports teaching excellence!”, Bonn (Germany) 3-5 May 2023

Ευρωπαϊκό συνέδριο

«Τα σχολεία γίνονται πράσινα και ψηφιακά – και το Erasmus+ υποστηρίζει τη διδασκαλία της αριστείας!» – αυτός είναι ο τίτλος του συνεδρίου που διοργάνωσε η Γερμανική Εθνική Υπηρεσία Erasmus+ School Education στη Βόννη από τις 3 έως τις 5 Μαΐου 2023 με περίπου 190 συμμετέχοντες από τη Γερμανία και πολλές χώρες του προγράμματος Erasmus.

Παρουσιάστηκαν καλές πρακτικές από έργα Erasmus+ και επιπλέον, το συνέδριο πρόσφερε μια πλατφόρμα για δικτύωση μεταξύ των συμμετεχόντων και διαμόρφωση μελλοντικών σχεδίων έργων.

Στο συνέδριο συμμετείχε από το σχολείο μας η εκπαιδευτικός κ. Βαρβάρα Κρανιδιώτη.

Φωτογραφίες από ©PAD/Marcus Gloger.

ph2 ph1