ΓΕ.Λ Νάξου Radio – Erasmus 2024

Κλείνουμε τη Ραδιοφωνική χρονιά την Κυριακή 28 Απριλίου 2024 στις 8μ.μ. με μία πολύ όμορφη εκπομπή σε συνεργασία με την ομάδα Erasmus του σχολείου μας.

Οικογένειες  μαθητών- μαθητριών μας με ενθουσιασμό και εγκαρδιότητα φιλοξένησαν μαθητές-μαθήτριες του Λυκείου Αρχιεπισκόπου Μακαρίου Γ΄ Δασούπολης Κύπρου που επισκέφθηκαν το νησί της Νάξου από 29/03/2024 έως 05/04/2024 μαζί με τους εκπαιδευτικούς τους στα πλαίσια εγκεκριμένου προγράμματος Erasmus.

Μαθητές και εκπαιδευτικοί ξεναγήθηκαν σε αρχαιολογικούς και πολιτιστικούς χώρους του νησιού της Νάξου και συμμετείχαν σε περιβαλλοντικές, πολιτιστικές δραστηριότητες και στην καθημερινή σχολική ζωή στα πλαίσια κοινού περιβαλλοντικού- πολιτιστικού προγράμματος των δύο σχολείων.

Ήταν μια αξιόλογη εκπαιδευτική εμπειρία ζωής για όλους και την μοιράζονται μαζί σας στην εκπομπή!

Κυριακή 28 Απριλίου στις 8μμ. στο europeanschoolradio player και μετά την προβολή της εκπομπής στο   Gel Naxou Erasmus 2024

Μην τη χάσετε!!!