3134394

Στο σχολείο μας φοιτούν περίπου 300 μαθητές και υπηρετούν με διάφορες σχέσεις εργασίας 30 καθηγητές. Διευθυντής του σχολείου είναι ο κύριος Σκουλάτος Δημήτριος  , Φιλόλογος.

Το σχολείο ως μονάδα εκπαίδευσης υπάγεται  στη Δ.Δ.Ε. Κυκλάδων και βέβαια στο Υπουργείο Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Εκτός από τις 16 μεγάλες αίθουσες για τη διδασκαλία των μαθημάτων γενικής παιδείας και τις 8 μικρότερες για τα μαθήματα κατευθύνσεων και επιλογής, το σχολείο μας, διαθέτει επίσης:

•   Μεγάλη αυλή, με χώρους πρασίνου, στους οποίους άρχισε η δενδροφύτευση
  •  Ανοικτό γήπεδο μπάσκετ και βόλεϊ και διάβαση επικοινωνίας με το Αθλητικό κέντρο Νάξου.
  •  Κλειστή αίθουσα γυμναστικής
  •  Αμφιθέατρο
  •  Εργαστήρια Φυσικών, Πληροφορικής και αίθουσες για τα μαθήματα του σχεδίου.
  •  Γραφεία, αποθήκες και δεξαμενές συλλογής του βρόχινου νερού
  •  Έχει ληφθεί μέριμνα από την κατασκευή του, για την πρόσβαση σε άτομα με ειδικές ανάγκες.

Το Γενικό Λύκειο Νάξου, βρίσκεται στη γωνία του Περιφερειακού δρόμου της Χώρας Νάξου, απέναντι από το Αθλητικό Κέντρο Νάξου.

Παρακολουθήστε video με τους χώρους του σχολείου μας καθώς και σχετική παρουσίαση :

Ξεναγηθείτε στο ΓΕΛ Νάξου “Μανώλης Γλέζος”

Παρουσίαση

Ακολουθεί συνέντευξη του διευθυντή μας κ. Δημήτρη Σκουλάτου

Συνέντευξη Διευθυντή κ. Δημητρίου Σκουλάτου

Ακολουθεί συνέντευξη του καθηγητή φυσικής αγωγής του σχολείου μας κ. Μανώλη Κατσούλη

Συνέντευξη κ. Μανώλη Κατσούλη

Διεύθυνση: Χώρα Νάξου, Τ.Κ. 84300 Κυκλάδες