Συγχαρητήρια !

• Κουλουριώτης Κωνσταντίνος
  • Σαχπατζίδης Στυλιανός
  • Τσιολάκης Αναστάσιος

Κατέκτησαν την 3η θέση στο ομαδικό αγώνισμα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος.  Θερμά συγχαρητήρια στους αθλητές μας και στον προπονητή τους και γυμναστή του σχολείου μας, τον κ. Λάζαρο Αραπίδη.

Αιμοδοσία

Ο Σύλλογος διδασκόντων και η Διεύθυνση του ΓΕΛ Μακροχωρίου, αισθάνονται την ανάγκη να ευχαριστήσουν δημόσια το Σύλλογο εθελοντών αιμοδοτών η «ΑΓΑΠΗ» και ιδιαίτερα την Πρόεδρο του κ. Καδόγλου Ευτυχία, για την πρωτοβουλία να ενημερώσουν τους μαθητές της Γ΄ τάξης του Σχολείου μας, για θέματα σχετικά με τις δραστηριότητες του Συλλόγου. Επίσης ευχαριστούμε το γιατρό του Τμήματος αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείου Βέροιας κ. Κουπίδη Θεόφιλο, για την εμπεριστατωμένη και άκρως ενδιαφέρουσα εισήγηση του, για τη διαδικασία, την αναγκαιότητα και τους σκοπούς της εθελοντικής αιμοδοσίας. Οι μαθητές μας, πιθανοί μελλοντικοί δότες αλλά και δέκτες αίματος, φάνηκε από τις ερωτήσεις τους και τη συζήτηση που ακολούθησε, να συνειδητοποιούν τη αξία της κοινωνικής προσφοράς των εθελοντών αιμοδοτών.

Αναβίωση τοπικού εθίμου

O Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του ΓΕΛ Μακροχωρίου ευχαριστούν το Σύλλογο Ντόπιων Μακροχωρίου και Περιχώρων για την αναβίωση τοπικού εθίμου που έγινε στην αίθουσα εκδηλώσεων της Δημοτικής Ενότητας Απ. Παύλου και για τη συμμετοχή των μελών του Συλλόγου κας Χολέβα Όλγας, κας Βλαζάκη Μαρίας και του χοροδιδάσκαλου κου Τσιάρα Αχιλλέα στο μάθημα της Ερευνητικής Εργασίας στις 18/1/2013 με σκοπό την πληροφόρηση σχετικά με τη λειτουργία του Συλλόγου και την παρουσίαση παραδοσιακών τοπικών φορεσιών.

Πυρασφάλεια – Πυρόσβεση

O Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του ΓΕΛ Μακροχωρίου ευχαριστούν την Πυροσβεστική Υπηρεσία Βέροιας και προσωπικά τον Πυραγό κ. Χονδροματίδη Παναγιώτη για την αναλυτική και ουσιαστική ενημέρωση των καθηγητών και των μαθητών του Σχολείου μας, την Τετάρτη 22-1-2013, στην αίθουσα εκδηλώσεων της Δημοτικής Ενότητας Απ. Παύλου, σε θέματα που αφορούν στην πυρασφάλεια , την πυρόσβεση καθώς και στην αντιμετώπιση έκτακτων αναγκών.

SaferInternet 2013

Σύνδεση με σύνεση – Connect with respect