Αρχική » 2020

Αρχείο έτους 2020

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ 17ης ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

Με αφορμή τους εορτασμούς για την επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου και στα πλαίσια της εκδήλωσης του σχολείου μας που δεν θα πραγματοποιηθεί λόγω της έκτακτης κατάστασης,οι μαθητές μπορούν να παρακολουθήσουν το παρακάτω βίντεο:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞ’ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΜΕΣΩ WEBEX

Από Δευτέρα 16 Νοεμβρίου τα μαθήματα του ΓΕ.Λ Λαυρίου θα πραγματοποιούνται μέσω της πλατφόρμας WEBEX, σύμφωνα με το ισχύον ωρολόγιο πρόγραμμα που επισυνάπτεται παρακάτω:

Είναι πολύ σημαντικό να τηρηθούν τα εξής:

1. Κατά την είσοδό μας στην εφαρμογή WEBEX γράφουμε ολόκληρο το επίθετο και το όνομά μας

2. Η παρακολούθηση των μαθημάτων είναι υποχρεωτική

3. Οι απουσίες  προσμετρούνται  στους απόντες

4. Η συμμετοχή αξιολογείται

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞ’ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΜΕΣΩ WEBEX

Από Δευτέρα 9 Νοεμβρίου τα μαθήματα του ΓΕ.Λ Λαυρίου θα πραγματοποιούνται μέσω της πλατφόρμας WEBEX, σύμφωνα με το ισχύον ωρολόγιο πρόγραμμα που επισυνάπτεται παρακάτω:

Είναι πολύ σημαντικό να τηρηθούν τα εξής:

2. Η παρακολούθηση των μαθημάτων είναι υποχρεωτική

3. Οι απουσίες  προσμετρούνται  στους απόντες

4. Η συμμετοχή αξιολογείται

5. Τα μαθήματα γίνονται με τη σειρά που ίσχυε στο κανονικό ωρολόγιο πρόγραμμα του σχολείου

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΓΕΛ ΛΑΥΡΙΟΥ

Ο Αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2020-2021 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου στις 11.00 π.μ. Το κουδούνι για την τελετή θα χτυπήσει στις 10.30.

Παρακαλούνται οι μαθητές να προσέλθουν κανονικά στο σχολείο με μάσκα προστασίας από τον COVID-19. Κατά την είσοδό τους στο σχολείο και την παραμονή τους στον προαύλιο χώρο να αποφεύγουν τον συνωστισμό και να τηρούν τις αποστάσεις.

Ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές και τις οικογένειές τους να έχουν μια εποικοδομητική, ασφαλή και ευχάριστη σχολική χρονιά.

ΥΠΟΤΜΗΜΑΤΑ Α ΚΑΙ Β ΛΥΚΕΙΟΥ

ΥΠΟΤΜΗΜΑΤΑ Α