ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟΦΑΣΗΣ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ 2024

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΣΟΜΟΙΩΣΗΣ 2024

Υλοποίηση ενημερωτικής δράσης

images

Σήμερα, Τρίτη 9 Απριλίου 2024 και ώρα 12:40-13:25 πραγματοποιήθηκε στο ΓΕ.Λ. Λαυρίου ενημερωτική δράση για τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ΄ τάξης με θέμα «Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα». Ευχαριστούμε θερμά την κ. Παπαγεωργάκη Παγώνα, Αν. Συντονίστρια Δ/ντρια του Κ.Υ. Λαυρίου και τον κ. Τσιαβέλη Βασίλειο, νοσηλευτή, για την παρουσία τους στο σχολείο και τη συνεισφορά τους στην ενημέρωση των μαθητών και των μαθητριών μας.

dna 1

Διάκριση του σχολείου σε μεγάλο εκπαιδευτικό διαγωνισμό ανακύκλωσης

Σάρωση 20240409 1

Πρώτο ανάμεσα σε όλα τα τμήματα των σχολικών μονάδων Λαυρίου & Κερατέας σε παν-αττική περιβαλλοντική δράση ανακύκλωσης αναδείχθηκε το τμήμα Α3 του ΓΕ.Λ. Λαυρίου, καταλαμβάνοντας την 35η θέση ανάμεσα σε 615 τμήματα σχολείων που διακρίθηκαν στον ίδιο διαγωνισμό. Ως έπαθλο όλοι/ες οι μαθητές/τριες του τμήματος θα λάβουν ένα αναμνηστικό smartwatch. Είμαστε όλοι/ες πολύ υπερήφανοι/ες για τη συμμετοχή και προσπάθεια των παιδιών του Α3 αλλά και άλλων τμημάτων της Α τάξης που υπηρέτησαν με συνέπεια τη δράση! Κυρίως όμως είμαστε λίγο πιο αισιόδοξοι/ες ότι η γενιά των σημερινών μαθητών/τριών μας είναι ευαισθητοποιημένη σε θέματα αειφορίας και προστασίας του φυσικού περιβάλλοντος.
Ο Δ/ντής
Κωνσταντίνος Μακρής