ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ

Ιαν 202325

Σας επισυνάπτουμε την Εγκύκλιο ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ

και την Προκήρυξη ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ

του ΓΕΕΘΑ για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Στρατιωτικών Σχολών ακαδημαϊκού έτους 2022-2023.

Η υποβολή της Αίτησης-Υπεύθυνης Δήλωσης του υποψηφίου και των απαιτούμενων δικαιολογητικών γίνεται ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://www.asei-assy.mil.gr

Η προθεσμία υποβολής της Αίτησης και των Δικαιολογητικών είναι από τη Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2023 και ώρα 08:00 έως και την Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου 2023 και ώρα 24:00.

Οι υποψήφιοι για τις Στρατιωτικές Σχολές υποχρεούνται να ακολουθήσουν τις διαδικασίες της προκήρυξης του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας, ανεξάρτητα αν είχαν ή όχι δηλώσει προτίμηση για τις Στρατιωτικές Σχολές με την Αίτηση-Δήλωση που είχαν καταθέσει για τη συμμετοχή τους στις Πανελλαδικές Εξετάσεις του 2023.

Για οποιαδήποτε απορία, διευκρινίσεις θα δίνονται από τα Γραφεία Ενημέρωσης Κοινού και τα εξεταστικά κέντρα.

Από τη Διεύθυνση του Λυκείου

από κάτω από: ΕΓΓΡΑΦΕΣ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ