Συμμετοχή μαθητών στην Euroscola

Διαγωνισμός για την συμμετοχή στην Euroscola

H Περιφερειακή διεύθυνση Δυτικής Ελλάδας θα εκπροσωπηθεί στην ημερίδα Εuroscola που θα γίνει στο Στρασβούργο στις 17 Ιανουαρίου  2014 από  24 μαθητές . Συγκεκριμένα θα συμμετάσχουν 3 μαθητές από την Αιτωλοακαρνανία  , 14 από την Αχαία και 7 από την Ηλεία.  Η ημερίδα διοργανώνεται από το Ευρωκοινοβούλιο με σκοπό να δώσει στους νέους των χωρών  της Ευρωπαικής Ένωσης την ευκαιρία να γνωρίσουν τους χώρους καθώς και τον τρόπο λειτουργίας του Ευρωκοινοβουλίου. Μετά  από σχετική αξιολόγηση , που αναφέρεται αναλυτικά σε παρακάτω αρχείο  διακρίθηκε  από το σχολείο μας  η μαθήτρια Πετροπούλου Κατερίνα της Β΄Λυκείου  ,η οποία θα συμμετάσχει    στην ημερίδα. Οι μαθήτριες της Β΄Λυκείου Λούρμπα Αγγελική και Σωτηροπούλου Χρύσα   που συμμετείχαν στον διαγωνισμό   κρίθηκαν ως αναπληρωματικές . Δείτε παρακάτω  το σχετικό αρχείο της περιφέρειας.

Η Διευθύντρια και ο σύλλογος  καθηγητών συγχαίρει τις μαθήτριες και τους εύχεται κάθε επιτυχία στην μαθητική ζωή τους.