Mια ώρα στο μάθημα της Φυσικής αγωγής.

Mια ώρα στο μάθημα της Φυσικής αγωγής

Σε προηγούμενο άρθρο μας , παρουσιάστηκε η αίθουσα  οργάνων γυμναστικής. Οι μαθητές στα πλαίσια του μαθήματος της Φυσικής αγωγής ξεφεύγοντας από την καθιερωμένη διαδικασία μπορούν να  γυμνάζονται στους χώρους τις ώρες που υπάρχουν στο ωρολόγιο πρόγραμμα  και όχι μόνο. Στον χώρο υπάρχει  ηχητικό σύστημα για να συνδυάζεται η άσκηση  με την χαλαρότητα και διασκέδαση.Με την καθοδήγηση του έμπειρου γυμναστή μας Ρέτση Ιωάννη περνούν σταδιακά απότα διάφορα όργανα τα οποία υπάρχουν στον κλειστό χώρο και γυμνάζονται πολύπλευρα. Ταυτόχρονα μπορούν αν ασχοληθούν με αθλήματα όπως το πινκ-πονγκ , μπάσκετ , ποδόσφαιρο ,βόλευ είτε στον κλειστό  είτε στον ανοιχτό χώρο.

Δείτε μερικές φωτογραφίες από  τμήμα της Β΄Λυκείου

Επιλέξτε  την πρώτη φωτογραφία   και θα δείτε όλες τις φωτογραφίες σε  photo gallery.

Δείτε μερικές φωτογραφίες από τμήμα της Α΄Λυκείου