Αποτελέσματα Euroscola 2019

Aνακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του διαγωνισμού EUROSCOLA  2019-2020  σε επίπεδο Περιφερειακής Ενότητας .

Επιλέγησαν κατά φθίνουσα αξιολογική σειρά οι μαθητές που συγκέντρωσαν την υψηλότερη μοριοδότηση στο σύνολο των συμμετεχόντων λυκείων της Περιφερειακής Δ/νσης Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης Δυτικής Ελλάδας .

Ο αριθμός των μαθητών/μαθητριών που θα συμμετάσχουν στο εν λόγω πρόγραμμα είχε καθοριστεί στους είκοσι τέσσερις (24).

Στους τελικούς επιτυχόντες  ήταν η μαθήτρια της Γ΄Λυκείου Δημητρακοπούλου Αγγελική ,ανάμεσα  στους 24 μαθητές που θα συμμετάσχουν στο πρόγραμμα.

Η διευθύντρια του σχολείου και ο σύλλογος των εκπαιδευτικών τους εύχεται κάθε επιτυχία στις Πανελλήνιες εξετάσεις  που θα δώσει στο τέλος της σχολικής χρονιάς , αλλά προς το παρόν του εύχεται καλή διαμονή κατά την εκπαιδευτική επίσκεψη στο Ευρωκοινοβούλιο στην πόλη του Στρασβούργου .

Δείτε παρακάτω το σχετικό έγγραφο με την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων.