Οκτ 28 2018

Διαγωνισμοί – Ανακοινώσεις μηνός Οκτωβρίου 2018

ΘΕΜΑ: «79ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ» – σχ. έτος 2018-2019».

Δείτε  εδώ το σχετικό έγγραφο.

ΘΕΜΑ: «1ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός ST3dM από το ΕΔΙΦΕΤ – Εργαστήριο Διδακτικής της Φυσικής και Εκπαιδευτικής Τεχνολογίας για μαθητές/τριες Π.Ε. και Δ.Ε.– σχ. έτος 2018-2019».

Δείτε  εδώ το σχετικό έγγραφο.

ΘΕΜΑ:  ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΚΑΙ ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ  ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΦΗΒΟΥΣ ΕΤΟΥΣ 2018

Δείτε  εδώ το σχετικό έγγραφο.

ΘΕΜΑ: «12ος Διαγωνισμός «Juvenes Translatores» για την ανάδειξη των καλύτερων νεαρών μεταφραστών της Ευρωπαϊκής Ένωσης»

ΘΕΜΑ: Πρόγραμμα EUROSCOLA

Δείτε  εδώ το σχετικό έγγραφο.

ΘΕΜΑ: «Έγκριση διεξαγωγής του 2ου Μαθητικού Συνεδρίου Προσομοίωσης Ηνωμένων Εθνών (2nd Anavryta Model Lyceum (AMLMUN) Model United Nations Conference) του Πρότυπου Γενικού Λυκείου Αναβρύτων – Αθήνα, 23-24 Φεβρουαρίου 2019».

Δείτε  εδώ το σχετικό έγγραφο.

ΘΕΜΑ: «Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ψηφιακής Δημιουργίας της Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης του ΥΠ.Π.Ε.Θ. και του Ινστιτούτου Οδικής Ασφάλειας (Ι.Ο.ΑΣ.) “ΠΑΝΟΣ ΜΥΛΩΝΑΣ” με θέμα “Οδική Ασφάλεια: Κοινή Ευθύνη” για μαθητές/τριες Δ.Ε. της χώρας – σχ. έτος 2018-2019».

Δείτε  εδώ το σχετικό έγγραφο.

ΘΕΜΑ: Εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Βουλή των Εφήβων – Βήματα δημοκρατίας: Κάνοντας πράξη τη συμμετοχή», σχ. έτος 2018-2019 – Επικαιροποιημένο με τις ισχύουσες αλλαγές.

Δείτε  εδώ το σχετικό έγγραφο, και τις σχετικές αλλαγές εδώ και εδώ.

Σχετικά με τον συγγραφέα

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ