Σχολική γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 την 23/3/18- Παρέλαση

Την 23 Μαρτίου  2018 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας έγινε παρουσία των μαθητών και των εκπαιδευτικών του σχολείου μας , η γιορτή για την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821.

Τη  γιορτή   οργάνωσαν  οι εκπαιδευτικοί  Αλεξοπούλου Ανδριάννα και η Περιβολάρη Χρυσάνθη

Στην εκδήλωση συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες της Α΄και Β΄ Λυκείου  που διάβασαν κείμενα ,ποιήματα και αποσπάσματα  που αφορούσαν το Ρήγα Φεραίο.

Χορωδία που αποτελούσαν μαθήτριες  ερμήνευσε τραγούδια.

Την Κυριακή 25η  Μαρτίου  πραγματοποιήθηκε η μαθητική παρέλαση  στον κεντρικό δρόμο της πόλης μας.

Οι μαθητές  και εκπαιδευτικοί  του Λυκείου μας αρχικά παρακολούθησαν  την δοξολογία στο Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου χοροστατούντος του Αρχιμανδρίτη Φιλάρετου και του  ιερού κλήρου της πόλης μας.

Μετά  ακολούθησε  η κατάθεση στεφάνων  στην πλατεία Ηρώων .Οι μαθητές του Λυκείου μας παρέλασαν  με δύο τμήματα.

Στην παρέλαση συμμετείχε και ο ιππικός όμιλος “Σπάρτακος”  από την Ανδραβίδα.