Ανακοινώσεις Μηνός Οκτωβρίου 2015

1.ΘΕΜΑ: «4ος Πανελλήνιος Λογοτεχνικός Διαγωνισμός Πρωτόλειου Διηγήματος στη μνήμη της Καίτης Λασκαρίδη».

2. Θέμα: Ανακοίνωση Καλλιτεχνικού

Διαγωνισμού «Προσβασιμότητα χωρίς όρια»

Πληροφορίες  για το διαγωνισμός θα βρείτε εδώ  και συμπληρωματικές πληροφορίες εδώ.

3. Πιστοποίηση μαθητών σε ΤΠΕ.

Πληροφορίες  για το διαγωνισμό θα βρείτε εδώ.

4. ΘΕΜΑ: Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός για τη συμμετοχή στην 14η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Επιστημών – EUSO 2016

5.ΘΕΜΑ: Διεθνής διαγωνισμός μαθητικής δημιουργίας

Πληροφορίες  για το διαγωνισμό θα βρείτε εδώ.

6.ΘΕΜΑ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ   «Όσα φέρνει ο ταχυδρόμος»

Πληροφορίες  για το διαγωνισμό θα βρείτε εδώ.

7. «Πιστοποίηση των Μαθητών της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στις ΤΠΕ»  – Ημερομηνίες Υποβολής Αιτήσεων

Πληροφορίες  για το διαγωνισμό θα βρείτε εδώ.

8.ΘΕΜΑ: «21ος  Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Αστρονομίας και Διαστημικής 2016»

Πληροφορίες  για το διαγωνισμό θα βρείτε εδώ.

9.ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ   ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ   ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ ΜΕ ΘΕΜΑ :«Ανακάλυψε την Ευρώπη στην Δυτική Ελλάδα»

Πληροφορίες  για το διαγωνισμό θα βρείτε εδώ.   Και η επιστολή του περιφερειάρχη για τον διαγωνισμό εδώ.