Επιμόρφωση εκπαιδευτικών του κλάδου ΠΕ03

Στην αίθουσα  πληροφορικής του σχολείου μας  κατά  την περίοδο  24/02/2014 έως  31/06/2014  και  15/09/2014 έως  31/10/2014  λειτούργησε  τμήμα   επιμόρφωσης Β΄ επιπέδου (ΚΣΕ) , για την ειδικότητα  Μαθηματικών ΠΕ03 . Το πρόγραμμα παρακολούθησαν οι παρακάτω εκπαιδευτικοί από σχολεία του Νομού Ηλείας.

1 ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΑΡΕΤΗ
2 ΒΡΥΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
3 ΒΡΥΝΙΩΤΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ
4 ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ
5 ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
6 ΚΑΤΣΗΣ ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ
7 ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
8 ΜΗΛΕΣΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ
9 ΜΙΚΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
10 ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
11 ΜΟΝΑΝΤΕΡΑ ΡΟΖΑ
12 ΠΑΛΥΒΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Επιμορφωτές  ήταν  οι :

1. Μπαλωμένου Αθανασία ΠΕ03 ,Διευθύντρια του Πειραματικού                          Γυμνασίου   Πατρών

2. Αφράτης Γεώργιος ΠΕ03,  Σχολικός  σύμβουλος  ειδικότητας ΠΕ03  του           Ν. Αχαΐας.

Το  Λύκειο μας διαθέτει τον  κατάλληλο εξοπλισμό και για δεύτερη συνεχή χρονιά λειτούργησε ως πιστοποιημένο κέντρο επιμόρφωσης. Για την υλοποίηση του  προγράμματος εργάστηκαν  με σύμβαση ιδιωτικού έργου οι εκπαιδευτικοί:

1. Περιβολάρη Χρυσάνθη ΠΕ03 , ως συντονίστρια

2.  Δαλέκας Δημήτριος ΠΕ01  ,ως γραμματειακή  υποστήριξη και

3. Περιβολάρης Ανδρέας ΠΕ04 , ως τεχνικός υπεύθυνος.

Οι εκπαιδευτικοί  αφού τελειώσουν το πρόγραμμα θα παραλάβουν βεβαίωση παρακολούθησης και μετά από  κάποιο χρονικό διάστημα θα εξετασθούν για την απόκτηση βεβαίωσης πιστοποίησης Β΄ επιπέδου.