Συμπληρωματικές εγγραφές αποφοίτων Γυμνασίου σε ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Σας ενημερώνουμε ότι οι συμπληρωματικές εγγραφές των αποφοίτων Γυμνασίου σε ΓΕΛ και ΕΠΑΛ, θα ξεκινήσουν από Τετάρτη 11/9/2024, ώρα 12:00 και θα πρέπει να ολοκληρωθούν έως την Κυριακή 15/9/2024, ώρα 23:59 στην πλατφόρμα e-eggrafes.

Ιστοσελίδα εγγραφών

Αγιασμός και έναρξη της Σχολικής Χρονιάς 2024-2025

Αγαπητοί γονείς/ κηδεμόνες,

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του ΓΕΛ ΑΓΙΟΥ ΜΥΡΩΝΑ σας εύχονται

Καλή και δημιουργική Σχολική Χρονιά με υγεία και πρόοδο!

Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2024-25 θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2024 στις 9.30 π.μ. στο προαύλιο του σχολείου μας.

Οι μαθητές/τριες  θα προσέλθουν το πρωί στις 8:15,  θα έχουν μια σύντομη ενημέρωση και θα παραλάβουν τα βιβλία τους.

Σύμφωνα με τις οδηγίες του  ΚΤΕΛ θα υπάρξουν τα εξής δρομολόγια:

1. Κυκλικό ΠΑΓΝΗ ->Βούτες ->Πετροκέφαλο–> Πενταμόδι 7.55
  2. Σταυράκια 7.30
  3. Άνω Ασίτες ->Κάτω Ασίτες 7.30
  4. Κάτω Ασίτες -> Πυργού 7.55

Για την επιστροφή: Από το σχολείο 10.30

Αποτελέσματα Πανελλαδικών Εξετάσεων 2024

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας που κατάφεραν την εισαγωγή τους σε σημαντικές σχολές της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης!

Καλές Σπουδές και καλή Φοιτητική Ζωή!

Οι Διδάσκοντες Εκπαιδευτικοί του σχολείου μας!

Ηλεκτρονική Υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Προθεσμία και διαδικασία Ηλεκτρονικής υποβολής του Μηχανογραφικού Δελτίου (Μ.Δ.) ΓΕΛ/ΕΠΑΛ 2024 για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση

Από την Τρίτη 9-7-2024 μέχρι και την Πέμπτη 18-7-2024 και ώρα 24:00, όλοι οι υποψήφιοι θα πρέπει να υποβάλουν το μηχανογραφικό τους δελτίο στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://michanografiko.it.minedu.gov.gr χρησιμοποιώντας τον προσωπικό κωδικό ασφαλείας τους (password) που έχουν ήδη αποκτήσει ή που θα αποκτήσουν αυτές τις ημέρες (όσοι υποψήφιοι δεν πρόλαβαν να αποκτήσουν ή έχασαν το password) και επιλέγοντας «ΥΠΟΒΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΔΕΛΤΙΟΥ (Μ.Δ.) ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ»

ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΕΔΩ:

Λήψη αρχείου

Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής για το σχολικό έτος 2024-2025

ΕΠΕΙΓΟΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ!!

Οι μαθητές/τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. – Π.ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2024-25, υποβάλλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής,
ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

ή μέσω της διαδικτυακής πύλης

συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία,

από την Πέμπτη 27 Ιουνίου 2024 και ώρα 07:00 έως και την Παρασκευή 5 Ιουλίου 2024 και ώρα 23:59.

Στην περίπτωση ανήλικων μαθητών/τριών,την Ηλεκτρονική Αίτηση υποβάλλει ο κηδεμόνας που έχει καταχωρισθεί ως «Κηδεμόνας E-eggrafes» στο ΠΣ myschool, σύμφωνα με την αριθμ. 35099/ΓΔ4/05-04-2024 εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α..

Σε περίπτωση ενήλικων μαθητών/τριών, Ηλεκτρονική Αίτηση μπορούν να υποβάλουν οι ίδιοι/ες, με τους δικούς τους κωδικούς Γ.Γ.Π.Σ.
& Ψ.Δ. (TaxisNet), εφόσον είναι καταχωρισμένοι/ες στο ΠΣ myschool (ως κηδεμόνες του εαυτού τους)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΕΔΩ

Λήψη αρχείου

Εγκύκλιος για στήριξη μαθητών: Παράλληλη – Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό και Σχολικό Νοσηλευτή

Σας ενημερώνουμε πως έχει έρθει Εγκύκλιος προϋποθέσεων και διαδικασιών:

α) για την έγκριση παράλληλης στήριξης συνεκπαίδευσης από εκπαιδευτικό,

β) για την έγκριση στήριξης από Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό και

γ) για την έγκριση στήριξης από Σχολικό Νοσηλευτή, μαθητών/τριών για το διδακτικό έτος 2024-2025.

Πληροφορίες στο τηλέφωνο του σχολείου 2810721380 και στην Εγκύκλιο παρακάτω: