Bravo schools 2023

Με τον σχολικό διαγωνισμό Bravo Schools να αναπτύσσεται με την ολοκλήρωση του εκπαιδευτικού προγράμματος, αξιολογείται όχι μόνον το ίδιο το πρόγραμμα μέσω των
εργασιών που κατατίθενται αλλά καταγράφεται και η ωρίμανση της σχολικής κοινότητας
στους Παγκόσμιους Στόχους, δίνοντας δεδομένα προς τους θεσμικούς φορείς, που
υποστηρίζουν την εκπόνηση αντίστοιχων πολιτικών με στόχο την περαιτέρω ανάπτυξη της
εκπαίδευσης της Βιώσιμης Ανάπτυξης.

Το Bravo Schools, ακολουθώντας τις προδιαγραφές του ΟΗΕ, υποστηρίζει τη διάδραση της σχολικής κοινότητας με την κοινωνία, αποτελώντας έναν μηχανισμό ευρύτερης αφύπνισης της ελληνικής κοινωνίας για τα θέματα της Βιώσιμης Ανάπτυξης μέσω των προτάσεων των μαθητών για έναν καλύτερο κόσμο.

Αυτό επιτυγχάνεται με την συμμετοχή των φορέων και των ενεργών πολιτών στη διαδικασία του θεσμού. Η ομάδα μου με συνέπεια στηρίζει  και φέτος αυτήν την προσπάθεια και κερδίζει τον τίτλο και το σήμα του Πρεσβευτή των 17 Παγκόσμιων στόχως Βιώσιμης Ανάπτυξης!

Ambassador 1@300x 8 768x783 1

Bravo schools έπαινος συμμετοχης εκπαιδευτικού