2η Θέση στον διαγωνισμό “Κάντο να ακουστεί” για τους Εφευρέτες παιχνιδιών…ανακυκλωτές της χαράς!

Μία δημιουργική συνεργατική προσπάθεια για το European School Radio, τελείωσε χθες.

Η δράση αυτή ξεκίνησε από το etwinning πρόγραμμά μας «Εφευρέτες παιχνιδιών, Ανακυκλωτές της χαράς». Ήρθαμε δεύτεροι στο διαγωνισμό ανάμεσα σε 110 σχολεία.

Ο δικός μας εκπαιδευτικός στόχος για αυτή τη δράση έχει επιτευχθεί εδώ και πολύ καιρό και δεν είναι άλλος παρά το μήνυμα που πήραν οι μαθητές μας για την σημασία της ανακύκλωσης και επανάχρησης ως τρόπο ζωής  και μετέφεραν παντού με τόσο όμορφο τρόπο.
Η δημιουργικότητα επινοεί, πειραματίζεται, αναπτύσσεται, αναλαμβάνει κινδύνους και διασκεδάζει, σπάζει κανόνες, κάνει λάθη.

Με αυτήν την γλυκιά επίγευση δημιουργικότητας από την εμπειρία της συμμετοχής μας στο διαγωνισμό, θέλουμε  να  ευχαριστήσουμε τα καταπληκτικά παιδιά μας για την προσπάθειά τους αλλά και τους γονείς των παιδιών μας, οι οποίοι στηρίζουν διαρκώς την προσπάθεια μας,

καθώς και όλους αυτούς τους ανθρώπους που μας τίμησαν με την ψήφο τους καθώς θεώρησαν ότι η δουλειά μας το αξίζει!

Πήραμε 2374 ψήφους στήριξης και αγάπης!

Το μήνυμα μας είναι εδώ και αντηχεί παντού: μέσα από τις στάσεις που καλλιεργούμε στο σχολείο, μπορούμε να βάλουμε το δικό μας λιθαράκι για την προστασία του περιβάλλοντος!

Συνεχίζουμε δυναμικά το έργο μας!!

Μπορείτε να ακούσετε το μήνυμά μας εδώ