ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ PROJECTS, ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ!

Ιδέες για προγράμματα, καθώς και εκδηλώσεις και δραστηριότητες που ενεργοποιούν τους μαθητές!

Συμμετοχή στην έκθεση της Θεσσαλονίκης!

Δεκ 201921
λευκός πυργος Θεσσαλονίκης

Θεσσαλονίκη!!!

Φέτος οι μαθητές της εικονικής επιχείρησης Πολύχρωμα Πανιά” θα συμμετέχουν στην έκθεση του Σωματείου Επιχειρηματικότητας Νέων που θα γίνει στη Θεσσαλονίκη την Παρασκευή 28/2/2020!

Η επιχείρηση

Η εικονική επιχείρηση που έφτιαξαν φέτος οι μαθητές είναι μία ιστοσελίδα μέσα από την οποία έχουν στόχο:

1. να προβάλουν τα προϊόντα και τις επιχειρήσεις του νησιού
  2. να δημοσιεύουν μικρές αγγελίες που αφορούν αποκλειστικά τους Φούρνους και
  3. να ενεργοποιούν τους κατοίκους (μικρούς και μεγάλους) να συμμετέχουν σε περιβαλλοντικές και άλλες δράσεις!

Η περσινή επιτυχία

Η φετινή επιχείρηση έρχεται να συνεχίσει την περσινή επιτυχία που δημιούργησαν οι μαθητές με την κατασκευή και διακόσμηση των πάνινων τσαντών με σκοπό τον περιορισμό της χρήσης της πλαστικής σακούλας.

Λαχειοφόρος

Προκειμένου να συγκεντρώσουν χρήματα για τη συμμετοχή τους στην έκθεση, οι μαθητές πραγματοποίησαν μία λαχειοφόρο αγορά με πολλά και πλούσια δώρα!

από κάτω από: 2019-2020, Εκδρομές, Εσωτερικού, Προγράμματα| με ετικέτα  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συμμετοχή στην έκθεση της Θεσσαλονίκης!

Τα σχόλια είναι κλειστά.