Ωράριο Λειτουργίας

• Γραμματεία: 26610.47530
  • FAX: 26610.47531
  • dimosio.iek.kerkyras@gmail.com

Διεύθυνση: Ευαγγέλου Ναπολέοντος 12, Μανδούκι Τ.Κ. 49100, Κέρκυρα.

(Σχολικό συγκρότημα Τεχνικών Λύκειων – Ισόγειο)

Παράρτημα Λευκίμμης:

• parartima.iek.lefkimmis@gmail.com
  • Διεύθυνση: Άγιοι Θεόδωροι, Τ.Κ. 49080, Λευκίμμη. (Λύκειο Λευκίμμης)

Επιλογή κατηγορίας ενδιαφέροντος

Έναρξη μαθημάτων εαρινού εξαμήνου 2019Α και ωρολόγιο πρόγραμμα

Σας ανακοινώνουμε το πρόγραμμα για το εαρινό εξάμηνο 2019Α.

Τα μαθήματα ξεκινούν την Δευτέρα 25/02/2019

Μεγάλη ΠΡΟΣΟΧΗ πρέπει να δοθεί στις ώρες αναπληρώσεων (με κόκκινο χρώμα) οπού εκεί φαίνεται το μάθημα και οι ημερομηνίες στις οποίες θα πραγματοποιουνται αναπληρώσεις. Και αυτό διότι σε αυτό το εξάμηνο οι 15 διδακτικές εβδομάδες θα πραγματοποιηθούν σε 14 ημερολογιακές. Επίσης τα Σαββατοκύριακα των εκλογών δεν θα γίνουν μαθήματα τις μέρες Παρασκευή και Δευτέρα. Ακόμη:

• 11/3/2019   Το ΙΕΚ θα παραμείνει κλειστό λόγω Καθαρής Δευτέρας
  • 25/3/2019   Το ΙΕΚ θα παραμείνει κλειστό λόγω της Εθνικής εορτής της 25ης Μαρτίου
  • 22/4/2019-3/5/2019   Διακοπές Πάσχα
  • 21/5/2019 Το ΙΕΚ θα παραμείνει κλειστό λόγω εορτασμού της Ένωσης των Ιονίων νήσων με την Ελλάδα
  • 17/6/2019   Το ΙΕΚ θα παραμείνει κλειστό λόγω του εορτασμού του Αγίου Πνεύματος

Η 1η συνεδρίαση του Συλλόγου διδασκόντων εαρινού εξαμήνου 2019Α θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 25/2/2019 και ώρα 16:00 στα Γραφεία του ΙΕΚ.

Ανακοίνωση αποτελεσμάτων 1ης επανεξέτασης

Σας ενημερώνουμε ότι αναρτήθηκαν τα αποτελέσματα της 1ης επανεξέτασης των καταρτιζομένων που υστέρησαν σε ένα μόνο μάθημα κατά το χειμερινό εξάμηνο 2018Β.

Ενημερωθείτε από τη Γραμματεία για το ποιοι θα επανεξεταστούν στην εξεταστική περίοδο του Ιουνίου.

Αποτελέσματα επίδοσης καταρτιζομένων χειμερινού εξαμήνου 2018Β

Σας ανακοινώνουμε  τα αποτελέσματα επίδοσης των καταρτιζομένων του χειμερινού εξαμήνου 2018Β τα οποία αναρτήθηκαν και στον πίνακα ανακοινώσεων της Γραμματείας.

Στα αποτελέσματα επίδοσης αναγράφεται ο ΑΜΚ και όχι το ονοματεπώνυμο των καταρτιζομένων για λόγους προστασίας των προσωπικών δεδομένων.

Συνημμένη θα βρείτε και την κατάσταση των επανεξεταστέων του εξαμήνου 2018Β.

Αναφέρει το ΑΜΚ των καταρτιζόμενων που υστέρησαν σε ένα μόνο μάθημα και οι οποίοι καλούνται σε επανεξέταση την Παρασκευή 22/2/2019 και ώρα 17:00 στη Γραμματεία του ΙΕΚ.

Θα πρέπει να σημειωθεί δε ότι σε περίπτωση και νέας αποτυχίας, οι υστερήσαντες καταρτιζόμενοι δεν διακόπτουν τη φοίτηση τους, αλλά συνεχίζουν στο επόμενο εξάμηνο και οφείλουν να επανεξεταστούν εκ νέου στα μαθήματα αυτά κατά την εξεταστική περίοδο του Ιουνίου 2019.

Τέλος μπορείτε να πληροφορηθείτε και για τα αποτελέσματα των τελικών εξετάσεων του χειμερινού εξαμήνου 2018Β.

Ενημέρωση για απόντες των εξετάσεων

Ενημερώνονται οι καταρτιζόμενοι που έλειπαν δικαιολογημένα από κάποιο μάθημα και επιθυμούν να  εξετασθούν, να υποβάλουν σχετική αίτηση στη Γραμματεία του ΙΕΚ προσκομίζοντας τα απαραίτητα δικαιολογητικά μέχρι την Τρίτη 19/02/19.

Η εξέταση των μαθημάτων αυτών θα πραγματοποιηθεί τις μέρες Τετάρτη 20 και Πέμπτη 21 Φεβρουαρίου σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα ανακοινωθεί σύντομα.

Συνέλευση του Συλλόγου διδασκόντων

Την Παρασκευή 8/2/2019 και ώρα 20:00 θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο του ΙΕΚ η 2η συνέλευση του Συλλόγου διδασκόντων για την έκδοση των αποτελεσμάτων φοίτησης του χειμερινού εξαμήνου 2018Β. Η παρουσία όλων των εκπαιδευτών είναι απαραίτητη.

Θα ακολουθήσει η κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας του Συλλόγου

Πρόγραμμα τελικών εξετάσεων χειμερινού εξαμήνου 2018Β και αιτήσεις επανεξέτασης

Σας γνωστοποιούμε το πρόγραμμα των τελικών εξετάσεων για το χειμερινό εξάμηνο που θα πραγματοποιηθούν από τη Δευτέρα 11/2/2019 έως και την Τετάρτη 19/2/2019.

Παρακαλούνται επίσης όσοι καταρτιζόμενοι προηγούμενων εξαμήνου οφείλουν να επανεξεταστούν σε μάθημα να καταθέσουν σχετική επανεξέτασης στη Γραμματεία του ΙΕΚ

από τη Δευτέρα 4/2/2019 έως και την Πέμπτη 7/2/2019.

Στη συνέχεια και ανάλογα με τις αιτήσεις θα καθοριστεί το πρόγραμμα των επανεξετάσεων και θα αναρτηθεί.

Αργία Τριών Ιεραρχών

Το Δ.Ι.Ε.Κ. Κέρκυρας θα παραμείνει κλειστό την 30η Ιανουαρίου 2019, λόγω της σχολικής εορτής των Τριών Ιεραρχών​.

Δεν θα πραγματοποιηθεί επίσης και το μάθημα πρακτική άσκηση του τμήματος Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων.

Επιλογή μαθημάτων εαρινού εξαμήνου 2019A

Για τον καλύτερο προγραμματισμό των αναθέσεων των μαθημάτων του εαρινού εξαμήνου 2019Α, παρακαλούνται οι υποψήφιοι εκπαιδευτές να συμπληρώσουν την σχετική φόρμα με τις προτιμήσεις τους.
Καταληκτική ημερομηνία η 4η Φεβρουαρίου και ώρα 14:00.
Η ανακοίνωση αυτή απευθύνεται σε όσους εκπαιδευτές έχουν καταταχθεί σε αξιολογικούς πίνακες σύμφωνα με την πρόσκληση :5697/336/02-08-2018 του ΙΝΕΔΙΒΙΜ

Πρόγραμμα Μαθητείας ΔΙΕΚ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΚΑΤΑΡΤΙΖΟΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ (Δ.Ι.Ε.Κ.) ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ

Εθελοντική αιμοδοσία

Το Δημόσιο ΙΕΚ Κέρκυρας και το Εσπερινό ΕΠΑΛ Κέρκυρας

διοργανώνουν

μια δράση ανθρωπιάς και κοινωνικής αλληλεγγύης και σας καλούν σε εθελοντική αιμοδοσία η οποία θα πραγματοποιηθεί

την Πέμπτη 17 Ιανουαρίου 2019 από τις 16:00 μέχρι και το πέρας των μαθημάτων.

Η αιμοδοσία θα πραγματοποιηθεί στα Τεχνικά Λύκεια στο Μαντούκι  (Ευαγγέλου Ναπολέοντος 12) σε αίθουσα του ισογείου δίπλα στα γραφεία του ΙΕΚ.

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Νέος Κανονισμός Λειτουργίας ΔΙΕΚ

Ενημερωθείτε για τις αλλαγές στην Κατάρτιση καθώς υπάρχει νέος Κανονισμός Λειτουργίας -2014 των Δημοσίων ΙΕΚ που τέθηκε σε ισχύ τις 2/7/2014 .