Παρέλαση 28ης Οκτωβρίου 2023

Συγγραφέας: | 30 Οκτωβρίου 2023
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παρέλαση 28ης Οκτωβρίου 2023 |

Με κάθε επισημότητα πραγματοποιήθηκε η μαθητική παρέλαση για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου.

DSC 0286

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνάσιου Τραγαίας, τίμησαν τους προγόνους και παρέλασαν από το σχολείο στον Ιερό Ναό Ευαγγελισμού της Θεοτόκου «Παναγία η Πρωτόθρονος», ώστε να παραστούν στη δοξολογία συνοδευόμενοι από τη Διευθύντρια κυρία Κυριακή Γρατσία και εκπαιδευτικούς του σχολείου μας.

DSC 0302

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας, συνόδεψαν την Σημαία μας στο Ηρώο για την κατάθεση στεφάνων, παρελαύνοντας υπερήφανα.

DSC 0311

DSC 0325

Μετά την κατάθεση στεφάνων, όλοι οι μαθητές και όλες οι μαθήτριες του σχολείου μας, παρέλασαν για μία ακόμα φορά με καμάρι μπροστά στους γονείς και στους παρευρισκόμενους θεατές.

DSC 0336

Η ηλιόλουστη ημέρα είχε ως αποτέλεσμα να βρεθεί πλήθος κόσμου που έδωσε το “παρών” στη μαθητική παρέλαση, που ολοκληρώθηκε σε κλίμα υπερηφάνειας.

DSC 0359

Συγχαρητήρια στη Φιλόλογο κυρία Ιωάννα Κωνσταντινίδου, για τον  εξαιρετικό, εορταστικό λόγο που εκφώνησε και

πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά.

Και του χρόνου με υγεία!

κάτω από: Εκδηλώσεις