Επέτειος 28ης Οκτωβρίου 1940 – 2023

Συγγραφέας: | 27 Οκτωβρίου 2023
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επέτειος 28ης Οκτωβρίου 1940 – 2023 |

1

Την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023 στο Αμφιθέατρο του σχολείου μας, έγινε η εκδήλωση για την παράδοση της σημαίας στη σημαιοφόρο και ορίστηκαν οι παραστάτες της από τη Διευθύντρια του Γυμνάσιου Τραγαίας κυρία Κυριακή Γρατσία για την αυριανή παρέλαση για την Εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου.

Κατόπιν δόθηκαν τα βραβεία και αριστεία στους μαθητές που πρώτευσαν και αρίστευσαν κατά τη διάρκεια της περσινής χρονιάς.

4

Στη συνέχεια το Γυμνάσιο Τραγαίας τιμώντας τη μεγάλη επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940, πραγματοποίησε γιορτή με τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας.

Με ένα συνδυασμό μουσικής, θεατρικού δρώμενου και ιστορικών αναφορών για την επέτειο, οι πρωταγωνιστές κατάφεραν να κρατήσουν αμείωτο το ενδιαφέρον καθόλη τη διάρκεια της γιορτής και να μας συγκινήσουν.Την εκδήλωση παρακολούθησαν εκτός από τους μαθητές και αρκετοί γονείς.

Τη γενική επιμέλεια της εκδήλωσης είχαν οι φιλόλογοι του σχολείου κυρία Ιωάννα Κωνσταντινίδου και η κυρία Μαρία Βρούτση.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!

κάτω από: Εκδηλώσεις