Εκδηλώσεις 25ης Μαρτίου 1821-2022

Συγγραφέας: | 28 Μαρτίου 2022
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκδηλώσεις 25ης Μαρτίου 1821-2022 |

Με κάθε επισημότητα γιορτάστηκε και φέτος η επέτειος της 25ης Μαρτίου 1821.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνάσιου Τραγαίας, τίμησαν τους προγόνους και παρέλασαν από το σχολείο στον Ιερό Ναό Ευαγγελισμού της Θεοτόκου “Παναγία η Πρωτόθρονος”, ώστε να παραστούν στη δοξολογία.

DSC 0037

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας, συνόδεψαν την Σημαία μας στο Ηρώο για την κατάθεση στεφάνων, παρελαύνοντας υπερήφανα.

Η κατάθεση έγινε συνοδεία του Διευθυντή κου Δημητρίου Αδαλή.

DSC 0056

Οι γονείς, οι επίσημοι και οι συμπολίτες μας τους επιβράβευσαν με το παρατεταμένο χειροκρότημα τους.

Οι εκδηλώσεις μνήμης ολοκληρώθηκαν, με παραδοσιακούς χορούς από όλη την Ελλάδα στην αυλή του σχολείου μας.

DSC 0120

DSC 0129

DSC 0153

DSC 0168

Εκπληκτικές ήταν οι παραδοσιακές φορεσιές που φόρεσε ομάδα μαθητών και μαθητριών!
Μπράβο στα παιδιά, στους συνοδούς εκπαιδευτικούς, καθώς και στη γυμνάστρια του σχολείου μας, κα Στεφανία Ψαρρά, η οποία τους προετοίμασε με μεράκι και όρεξη!

κάτω από: Αρχειακό υλικό