Καλό καλοκαίρι!

Τα παιδιά της Γ’ Γυμνασίου (της ομάδας αστρονομίας), λίγο πριν φύγουν, άφησαν στο σχολειό μας ένα διαστημικό αποτύπωμα. Τους ευχόμαστε χαρούμενες και δημιουργικές διαδρομές στη συνέχεια της πορείας τους. Ευχόμαστε καλό καλοκαίρι σε όλα τα παιδιά και καλή αντάμωση τον Σεπτέμβριο!

Δημοσιεύθηκε στη Τα νέα μας | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλό καλοκαίρι!

ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ «ΦΥΣΙΚΗ».

ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 22/06/2018

ΚΑΙ ΩΡΑ 9.00

ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ «ΦΥΣΙΚΗ»  Β’ ΚΑΙ  Γ’ ΤΑΞΕΩΝ

Δημοσιεύθηκε στη Τα νέα μας | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ «ΦΥΣΙΚΗ».

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ Α’ ΤΑΞΗΣ

Σας ενημερώνουμε ότι από σήμερα, Δεύτερα, 18/06/2018  και μέχρι τις 27/06/2018  πραγματοποιούνται  οι εγγραφές μαθητών Α’ Τάξης  κατά τις ώρες 9.00- 12.00. Οι γονείς των μαθητών της Α’ Τάξης παρακαλούνται να προσκομίζουν μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά και 1 πρόσφατη φωτογραφία  του μαθητή/τριας.

Οι ανανεώσεις εγγραφών Β’ και Γ’ τάξεων συνεχίζονται κανονικά τις ίδιες ώρες.

Δημοσιεύθηκε στη Τα νέα μας | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ Α’ ΤΑΞΗΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2017-2018. ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ Β’ ΚΑΙ Γ’ ΤΑΞΕΩΝ.

Σας ενημερώνουμε ότι έχουν εκδοθεί τα αποτελέσματα της σχολικής χρονιάς 2017-2018 και από την Πέμπτη, 14-06-2018 και ώρες 10.00- 12.00 μπορείτε να παραλαμβάνετε τους ελέγχους των μαθητών και να ανανεώνετε την εγγραφή για  Β’ και Γ’ Τάξη.

Για την εγγραφή των μαθητών Α’ Τάξης θα υπάρξει καινούρια ανακοίνωση τις επόμενες μέρες.

Δημοσιεύθηκε στη Τα νέα μας | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2017-2018. ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ Β’ ΚΑΙ Γ’ ΤΑΞΕΩΝ.

Δωρεάν μαθήματα αγγλικών και ΤΠΕ στο Γυμνάσιο Πολυκάστρου

Δωρεάν μαθήματα αγγλικών και ΤΠΕ

Δημοσιεύθηκε στη Τα νέα μας | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δωρεάν μαθήματα αγγλικών και ΤΠΕ στο Γυμνάσιο Πολυκάστρου

Οι εγγραφές για το σχολικό έτος 2018-2019

Ενημερωθείτε εδώ για τη διαδικασία εγγραφών: ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

Δημοσιεύθηκε στη Τα νέα μας | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οι εγγραφές για το σχολικό έτος 2018-2019

ΕΠΙΔΟΣΗ ΕΛΕΓΧΩΝ ΠΡΟΟΔΟΥ

Η επίδοση ελέγχων προόδου Α’ και Β’  Τετραμήνων θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 7/6/2018 και την Παρασκευή 8/6/2018 και ώρες 10.00-12.00 π.μ.

Δημοσιεύθηκε στη Τα νέα μας | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΠΙΔΟΣΗ ΕΛΕΓΧΩΝ ΠΡΟΟΔΟΥ

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΓΕΛ ΚΑΙ ΕΠΑΛ

Σας ενημερώνουμε ότι η ηλεκτρονική εγγραφή στα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ παρατείνεται έως την Τεταρτή 6/6/2018.

Δημοσιεύθηκε στη Τα νέα μας | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΓΕΛ ΚΑΙ ΕΠΑΛ

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2017-2018

Το πρόγραμμα εξετάσεων της Α’ εξεταστικής περιόδου Ιουνίου 2018:

Η εξεταστέα ύλη Α’ εξεταστικής περιόδου Ιουνίου 2018:

Α ΤΑΞΗ

Νεοελληνική Γλώσσα Α,   Κείμενα Νεοελληνικής Λογοτεχνίας Α

ΙΣΤΟΡΙΑ Α

ΦΥΣΙΚΗ-Α

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Α

Β ΤΑΞΗ

Νεολληνική Γλωσσα Β,   Κείμενα Νεοελληνικής Λογοτεχνίας Β

ΙΣΤΟΡΙΑ_Β

ΦΥΣΙΚΗ-Β

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Β’

Γ ΤΑΞΗ

Νεοελληνική Γλώσσα/Κείμενα Νεοελ. Λογοτεχνιας Γ

ΦΥΣΙΚΗ-Γ

ΙΣΤΟΡΙΑ_Γ

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Γ

Δημοσιεύθηκε στη Τα νέα μας | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2017-2018

Οδηγίες για την υποβολή Ηλεκτρονικής Αίτησης Εγγραφής-Δήλωσης Προτίμησης στα ΕΠΑ.Λ. & στα ΓΕ.Λ.

2018.05.10 -ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ – ΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ – Έκδοση 2

2018.05.10 -ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2018-19

ΕΓΓΡΑΦΕΣ σε ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ 2018-2019

Δημοσιεύθηκε στη Τα νέα μας | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση για την «Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής – Δήλωση Προτίμησης», μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2018-2019.