Έναρξη σχολικής χρονιάς 2019 – 2020

Η Διεύθυνση και ο σύλλογος του Γυμνασίου Πάργας εύχεται σε όλους τους μαθητές του σχολείου καλή σχολική χρονιά .

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για την πρώτη μέρα Τετάρτη 11/09/2019 τα λεωφορεία που θα μεταφέρουν τους μαθητές στο σχολείο θα ξεκινήσουν από την Αγιά στις 8:00 και από την Αγία Κυριακή στις 7:45 το πρωί. Όλοι οι μαθητές πρέπει να βρίσκονται στο σχολείο στις 8:30 και ο Αγιασμός θα γίνει στις 9:00. Οι μαθητές να έχουν μαζί τους τις σχολικές τσάντες γιατί μετά τον αγιασμό θα παραλάβουν τα βιβλία.

Το ίδιο πρόγραμμα ισχύει και για τους μαθητές του Λυκείου

Μπαμπουκλής Γεώργιος

Ωρολόγιο Πρόγραμμα 2018-2019 και Ενημέρωση Γονέων

1. Σας ενημερώνουμε ότι οι κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο για ενημέρωση σχετικά για την πρόοδο των μαθητών κατά τις μέρες Δευτέρα και Τετάρτη στην διάρκεια του 3ου ( 10:45 – 10:55): και 4ου  ( 11:40 -11:50) διαλείμματος .
  2. Επίσης δημοσιεύουμε το ωρολόγιο πρόγραμμα .

Γεώργιος Μπαμπουκλής

Δημοσιεύθηκε στη ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ | Σχολιάστε

Έναρξη νέας σχολικής χρονιάς 2018-2019- Αγιασμός

Την Τρίτη 11/09/2018 ξεκινά η νέα σχολική χρονιά. Οι μαθητές του Δεσκείου Γυμνασίου και Λυκείου Πάργας να βρίσκονται στο Σχολείο στις 08:30 π.μ για τον Αγιασμό και την παραλαβή των σχολικών βιβλίων.
Το λεωφορείο για τα παιδιά της Ανθούσας και της Αγιάς θα ξεκινήσει στις 08:00 π.μ από Αγιά και στη συνέχεια από Ανθούσα( ένα δρομολόγιο) και από Αγία Κυριακή στις 07:45π.μ
Καλή Σχολική Χρονιά !!!

Δημοσιεύθηκε στη ΕΚΔΡΟΜΕΣ | Σχολιάστε

«Τρωάδες» του Ευριπίδη στο κάστρο της Πάργας (Μάιος 2015)

Δημοσιεύθηκε στη ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ, ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ, ΙΣΤΟΡΙΑ, ΣΗΜΕΡΑ, ΣΧΟΛΕΙΟ, ΣΧΟΛΕΙΟ-ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ, ΨΥΧΑΓΩΓΙΑ | Σχολιάστε

Ενημέρωση Γονέων

1. Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 7/2/2018 και ώρα 12:00 (όχι νωρίτερα) θα δοθούν οι βαθμοί Α Τετραμήνου
  2. ΟΙ κηδεμόνες των μαθητών της Γ Γυμνασίου να προσέλθουν στις 11: 30 για να ενημερωθούν σχετικά με την εκδρομή στην Θεσσαλονίκη.
  3. Σύμφωνα με νέα εγκύκλιο του υπουργείου το όριο των απουσιών είναι 114  χωρίς να χρειάζεται να είναι δικαιολογημένες .

Μπαμπουκλής Γεώργιος

Δημοσιεύθηκε στη ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ, ΣΗΜΕΡΑ, ΣΧΟΛΕΙΟ, ΣΧΟΛΕΙΟ-ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ | Σχολιάστε

Αξιολόγηση Μαθητών Γυμνασίου

ΟΡΙΑ ΑΠΟΥΣΙΩΝ