Πρόγραμμα Πέμπτης 14 Μαρτίου

ΠΕΜΠΤΗ 14 ΜΑΡΤΙΟΥ

Πανελλήνια Ημέρα κατά της Ενδο-Σχολικής Βίας και του Εκφοβισμού 06 Μαρτίου

IMG 0d45cdd1ca07f054364744bcb5e9403d VΤο Γυμνάσιο Πάργας, σε συνεργασία με το Δίκτυο Σχολείων Σχολικής Διαμεσολάβησης του Παιδαγωγικού Τμήματος Νηπιαγωγών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων καθώς και με σχολεία όλων των βαθμίδων από όλη τη χώρα αλλά και Δήμους, υπό την Αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Αθλητισμού και Θρησκευμάτων, έδωσε το παρόν και έστειλε το μήνυμα του με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Κατά της Βίας και του Σχολικού Εκφοβισμού στη δράση με τίτλο «Σπάω τη σιωπή, ενώνουμε τις φωνές ενάντια στη βία».

IMG b59bca1e9f55408b10ec0657ad9da8c6 V

Με συντονίστριες την κα Τσούτση  Κων/να και Καλίνη Εβίτα οι μαθητές ζωγράφισαν μάσκες συναισθημάτων, με συνθήματα υπέρ της φιλίας και της αγάπης και κατά της βίας, όπως επίσης και με συναισθήματα που νιώθει ο θύτης και το θύμα, ένωσαν τις φωνές τους και προσπάθησαν να περάσουν το δικό τους μήνυμα για ένα σχολείο ασφαλές για όλους. Στη συνέχεια, όλοι οι μαθητές και οι καθηγητές έσπασαν τα μπαλόνια ταυτόχρονα. Το σπάσιμο του μπαλονιού συμβολίζει το σπάσιμο της σιωπής και η ταυτόχρονη κίνηση συμβολίζει ότι ενώνουμε τις φωνές ενάντια στη βία.

IMG b59bca1e9f55408b10ec0657ad9da8c6 V

Πρόγραμμα Τετάρτης 13 Μαρτίου

ΤΕΤΑΡΤΗ 13 ΜΑΡΤΙΟΥ

Αξιολόγηση προσφορών για την προκήρυξη 44/28-02-2024

Σήμερα, Τρίτη 05/03/2024 και ώρα 13:40 στο γραφείο διεύθυνσης του Γυμνασίου Πάργας, συνεδρίασε η Επιτροπή Αξιολόγησης κλειστών προσφορών, που είχε συγκροτηθεί με την υπ΄αριθμ 8 Πράξη Διευθυντή, για την μετακίνηση  της Β & Γ τάξης στην Πάτρα,  την Τετάρτη 18/04/2024

Η Επιτροπή αφού έλαβε υπόψη τις προσφορές των: Κοσμάς Τουρς,  Μπουτας Τουρς   και Καναρις Τράβελ, επέλεξε  την προσφορά του Κοσμάς Τουρς και το Ξενοδοχείο Niforeika Beach Hotel   με 87,5 € /μαθητή.

Αξιολόγηση προσφορών της προκήρυξης με αριθ. πρωτ. 32/ 09-02-2024

Σήμερα, Πέμπτη 15/02/2024 και ώρα 12:10 στο γραφείο διεύθυνσης του Γυμνασίου Πάργας, συνεδρίασε η Επιτροπή Αξιολόγησης κλειστών προσφορών, που είχε συγκροτηθεί με την υπ΄αριθμ 7 Πράξη Διευθυντή, για την μετακίνηση   της Β τάξης στη Θεσσαλονίκη,  την Τετάρτη 28/02/2024

Η Επιτροπή αφού έλαβε υπόψιν τις προσφορές των: Κοσμάς Τουρς,  Connection Travel   και Καναρις Τράβελ, επέλεξε  την προσφορά του Κοσμάς Τουρς και το Ξενοδοχείο Superior One Boutique  με 120 € /μαθητή.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2024

Αξιολόγηση Προσφορών Πρόσκλησης με αρ.Πρωτ. : 249/09-11-2023

Σήμερα, Τρίτη 14/10/2023 και ώρα 12:10 στο γραφείο διεύθυνσης του Γυμνασίου Πάργας,  συνεδρίασε η Επιτροπή Αξιολόγησης κλειστών προσφορών, που είχε συγκροτηθεί με την υπ΄αριθμ 6 Πράξη Διευθυντή, για την μετακίνηση   της Γ τάξης στην Αθήνα την Πέμπτη 14/12/2023.

Η Επιτροπή αφού έλαβε υπόψιν τις προσφορές των: Μαλίζογλου Τουρς, Ρίζος Μεταφορές, Ηρόδοτος Τράβελ, Ζορπίδης Τράβελ και Κοσμάς Τουρς , επέλεξε την προσφορά  του Κοσμάς Τουρς και το Ξενοδοχείο ΤΙΤΑΝΙΑ με 113,5€ /μαθητή,  για την ασφαλή τοποθεσία του.

Γονείς – Έφηβοι – Σχολείο

Σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 14 Νοεμβρίου και ώρα 18:00, στο αμφιθέατρο του Γυμνασίου Πάργας θα παραβρεθεί ο επιστημονικά υπεύθυνος του Κέντρου Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Περιφερειακής Ενότητας Πρέβεζας (ΚΕΠΡΟΝΑΠ) Γέρος Γεώργιος για ομιλία και ανοικτή συζήτηση με τους γονείς εφήβων Πάργας με θέμα: «Σχέσεις Γονέων – Εφήβων – Σχολείου , συγκρούσεις – εξαρτήσεις». Πιστεύουμε ότι θα είναι μια πολύ εποικοδομητική συνάντηση και συνιστούμε την παρουσία όλων. Σας περιμένουμε, προς όφελος όλης της σχολικής κοινότητας.

ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2023-2024

Η  Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών/τριών Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα:

• Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία
  • Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία
  • Μαθηματικά
  • Φυσική
  • Χημεία
  • Αγγλικά
Αιτήσεις μέχρι Πέμπτη 16 Νοεμβρίου, στο σχολείο (και ηλεκτρονικά)

Κωδικός e-class

Μπορείτε να μπείτε  e-class στον σύνδεσμο :   https://eclass.sch.gr/

Για ανάκτηση κωδικού  πατήστε    :  Ξέχασα το όνομα χρήστη / κωδικό μου

και ακολουθήστε τις οδηγίες.

Για το όνομα χρήστη ή και κάθε άλλη πληροφορία μπορείτε να απευθυνθείτε στη διευθύντρια   ή στην υπεύθυνη πληροφορικής του σχολείου.