Μαθήματα της κ.Μουχλιανίτη

Τα μαθήματα της κ.Μουχλιανίτη δε θα πραγματοποιηθούν την Παρασκευή 15/1/2021.

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Σχολιάστε

Πρόγραμμα Τετάρτης 23/12

Θα διεξαχθεί μόνο η 2η και η 3η ώρα, με εορταστικό περιεχόμενο. Το κάθε τμήμα ξεχωριστά, με τους καθηγητές/τριες που έχουν μάθημα τις ώρες αυτές.

Μαθήματα της κ.Καββαδία

Τα μαθήματα της κ.Καββαδία δε θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 16/12 και την Πέμπτη 17/12, λόγω άδειας.

Δημοσιεύθηκε στη 2020-21, Ανακοινώσεις | Σχολιάστε

Μαθήματα της κ.Γεροντάκη και της κ.Κωνσταντινίδου

Τα μαθήματα της κ.Γεροντάκη δε θα πραγματοποιηθούν την εβδομάδα από Δευτέρα 14/12 έως και Παρασκευή 18/12, λόγω άδειας.

Επίσης, τα μαθήματα της κ.Κωνσταντινίδου δε θα πραγματοποιηθούν από Τρίτη 15/12 έως και Παρασκευή 18/12, λόγω άδειας.

Μαθήματα της κ.Γεροντάκη

Τα μαθήματα της κ.Γεροντάκη δε θα πραγματοποιηθούν την εβδομάδα από Δευτέρα 30/11 έως και Παρασκευή 4/12, λόγω άδειας.

Μαθήματα του κ.Λιόλιου

Τα μαθήματα του κ.Λιόλιου δεν θα πραγματοποιηθούν Δευτέρα 23/11, Τρίτη 24/11 και Τετάρτη 25/11, λόγω άδειας ειδικού σκοπού.

Ενισχυτική Διδασκαλία

Η ενισχυτική διδασκαλία για το σχολικό έτος 2020-21 προσφέρεται για τα εξής μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία, Αγγλικά. Οι ενδιαφερόμενοι γονείς πρέπει:

1. Να συμπληρώσουν την αίτηση και να τη στείλουν στο mail του σχολείου συμπληρωμένη μέχρι την Τετάρτη 2/12.
  2. Όταν ανοίξει το σχολείο να τη στείλουν μέσω των παιδιών υπογεγραμμένη.

Εορτασμός της επετείου του Πολυτεχνείου

Διαδικτυακά θα πραγματοποιηθεί φέτος η σχολική εκδήλωση για τον εορτασμό της επετείου του Πολυτεχνείου, σύμφωνα με εγκύκλιο του υπουργείου Παιδείας. Συγκεκριμένα, θα διαρκέσει τις δύο πρώτες ώρες του προγράμματος μαθημάτων του σχολείου μας την Τρίτη 17 Νοέμβρη 2020. Ο κάθε μαθητής θα πρέπει να βρίσκεται στο τμήμα του, με τον/την καθηγητή/τρια που έχει μάθημα. Ο εορτασμός θα γίνει ξεχωριστά για το κάθε τμήμα.

Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση

Από Δευτέρα 9 Νοεμβρίου 2020 η διδασκαλία διεξάγεται μόνο εξ αποστάσεως, μέσω διαδικτύου και των πλατφορμών webex και eclass. Η παρουσία των μαθητών είναι υποχρεωτική. Δείτε στo link Εξ Αποστάσεως για σχετικές πληροφορίες.

Λήξη κατάληψης

Σας ενημερώνουμε ότι η κατάληψη στο σχολείο μας έληξε. Θα απολυμανθούν οι χώροι και από αύριο Τρίτη 6 Οκτωβρίου 2020 τα μαθήματα θα γίνονται κανονικά, με βάση το πρόγραμμα που είναι ήδη αναρτημένο.