About

This is an example of a WordPress page, you could edit this to put information about yourself or your site so readers know where you are coming from. You can create as many pages like this one or sub-pages as you like and manage all of your content inside of WordPress.

1 σχόλιο προς “About”

1. ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΠΕΡΟΥ είπε:

Το  Γυμνάσιο Καρπερού Γρεβενών συμπληρώνει φέτος 35 χρόνια λειτουργίας. Σε όλο αυτό το χρονικό διάστημα εξυπηρετεί τις εκπαιδευτικές ανάγκες των κατοίκων των Δημοτικών Διαμερισμάτων του Δήμου Χασίων: Καρπερού, Δήμητρας, Παλιουριάς, Τρικοκκιάς, Τριφυλλιού, Κατάκαλης, ΄Ανοιξης και Ανθρακιάς. Ως έδρα του επιλέχθηκε το Καρπερό για λόγους πληθυσμιακούς, γεωγραφικούς και διοικητικούς. Η μεταφορά των μαθητών από τις άλλες κοινότητες στο Καρπερό γίνεται με λεωφορεία του Κ.Τ.Ε.Λ. Γρεβενών, που εκμισθώνονται από τη Νομαρχία Γρεβενών ειδικά γι’ αυτό το σκοπό. Στο ίδιο κτήριο λειτουργεί και το Γενικό Λύκειο Καρπερού Γρεβενών, από το 1981.
    Στο Γυμνάσιο Καρπερού φέτος, φοιτούν 36 μαθητές και μαθήτριες και στις τρεις τάξεις του, ενώ το διδακτικό προσωπικό περιλαμβάνει 15 εκπαιδευτικούς διαφόρων ειδικοτήτων.