ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ-ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΣ

Παρακαλούνται οι Γονείς/Κηδεμόνες των μαθητών/τριών που έρχονται στην Α΄ Γυμνασίου και δεν έχουν προχωρήσει στην εγγραφή τους να προσέλθουν στο σχολείο από τη Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου μέχρι την Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου και ώρες 8:30 έως 13:30 για την εγγραφή των παιδιών τους στο Γυμνάσιο. Οι Γονείς/Κηδεμόνες θα συμπληρώσουν Υπεύθυνη Δήλωση Κηδεμονίας (δίνεται από το σχολείο) με τα δικά τους στοιχεία στην οποία θα γράψουν το e-mail τους ή αριθμό κινητού τηλεφώνου, για να ενημερώνονται για τις απουσίες των παιδιών τους. Θα πάρουν Ατομικό Δελτίο Υγείας μαθητών/τριών που πρέπει να συμπληρωθεί από γιατρό και να επιστραφεί στο σχολείο μέσα στον Σεπτέμβριο. Οποιοδήποτε έγγραφο με ξένα στοιχεία προσκομιστεί για την εγγραφή θα πρέπει να είναι επίσημα μεταφρασμένο. Στο ίδιο διάστημα οι Γονείς/Κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Β΄ και Γ΄ Γυμνασίου που δεν έχουν ανανεώσει την εγγραφή των παιδιών τους κατά την επίδοση των ελέγχων τον Ιούνιο παρακαλούνται να προσέλθουν και να συμπληρώσουν τη σχετική Υπεύθυνη Δήλωση Κηδεμονίας, για να γίνει ανανέωση της εγγραφής. Στις ίδιες ημερομηνίες θα πραγματοποιείται και κάθε είδους μετεγγραφή, εφόσον υπάρχουν οι νόμιμες προϋποθέσεις.

Καλή σχολική χρονιά!