Έναρξη σχολικής χρονιάς 2021-2022

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Ιτέας σας ευχόμαστε καλή χρονιά με υγεία και ελπίζουμε να έχουμε όλοι καλή διάθεση.

Το πρόγραμμα της Δευτέρας 13-9-21 έχει ως εξής:

Η προσέλευση των μαθητών/τριών θα γίνει στις 8.30 πμ για να γίνει έλεγχος των εγγράφων. Οι μαθητές/τριες οφείλουν να φέρουν μαζί τους πιστοποιητικό self test σύμφωνα με το πρότυπο που επισυνάπτεται παρακάτω, ή πιστοποιητικό νόσησης που να μην έχει λήξει, ή πιστοποιητικό εμβολιασμού, δύο τουλάχιστον μάσκες, ένα μπουκαλάκι νερό και μία τσάντα για να μπορέσουν να μεταφέρουν τα βιβλία τους, καθώς και στυλό και χαρτί για να γράψουν το ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων.

Οι μαθητές/τριες που θα προσέρχονται στο σχολείο θα πρέπει να φορούν τις μάσκες τους, να τηρούν τις αποστάσεις και θα κατευθυνθούν στις θέσεις που υποδεικνύονται στην κάτοψη του σχολείου, η οποία επίσης επισυνάπτεται. Οι μαθητές/τριες που προέρχονται από διαφορετικά τμήματα δεν πρέπει να αναμιγνύονται μεταξύ τους.

Ο χωρισμός των τμημάτων έχει γίνει αλφαβητικά ως εξής:
Το τμήμα Α1 ξεκινά από τον μαθητή Αλεξανδρόπουλο Παναγιώτη και φτάνει μέχρι και την μαθήτρια Λάρτι Φιόνα.
Το τμήμα Α2 ξεκινά από τη μαθήτρια Λέκα Ναταλία και φτάνει μέχρι και την μαθήτρια Παπαγεωργίου Γεωργία.
Το τμήμα Α3 ξεκινάει από τον μαθητή Παπανικολάου Σωτήρη και φτάνει μέχρι και τον μαθητή Χύσα Άγγελο.
Το τμήμα Β1 ξεκινάει από τον μαθητή Αγουρίδη Στέφανο και φτάνει μέχρι και τον μαθητή Ντινόπουλο Χρήστο.
Το τμήμα Β2 ξεκινάει από την μαθήτρια Παλυβίδα Ιωάννα και φτάνει μέχρι και τον μαθητή Χολέβα Νικόλαο.
Το τμήμα Γ1 ξεκινάει από τη μαθήτρια Αγαπητού και φτάνει μέχρι και τη μαθήτρια Μανανά.
Το τμήμα Γ2 ξεκινάει από τη μαθήτρια Μαργαρίτη και φτάνει μέχρι και τη μαθήτρια Χότζα.

Η ώρα της τελετής έχει οριστεί στις 9.00 πμ.

Μετά την τελετή οι μαθητές/τριες θα παραλάβουν ανά τάξη τα βιβλία τους και θα γίνει χωροταξική κατανομή στις αίθουσες διδασκαλίας.
Υπενθυμίζουμε ότι ισχύει ο κανονισμός που έχει δημοσιευτεί στην ιστοσελίδα μας και μαθητές και γονείς οφείλουν να τον διαβάσουν.
Δεν επιτρέπεται η είσοδος σε άτομο που δεν έχει την μαθητική ιδιότητα του σχολείου μας στον προαύλιο χώρο του Γυμνασίου Ιτέας, χωρίς προηγούμενη άδεια από τον Διευθυντή.

Τέλος, για τους μαθητές που έρχονται από την Κίρρα, το λεωφορείο θα ξεκινήσει στις 8:10 το πρωί.