Γυμνάσιο Ιτέας Φωκίδας

Το ιστολόγιο του σχολείου μας

Αποκριάτικες εκδηλώσεις – Πρόσκληση – Πρόκληση

Λήψη αρχείου

Ερωτηματολόγιο – Διερεύνηση αιτημάτων στήριξης και επαγγελματικού προσανατολισμού

Φεβ 201915

Το παρόν ερωτηματολόγιο απευθύνεται στους εκπαιδευτικούς, γονείς και μαθητές των Γυμνασίων αρμοδιότητας Δ.Δ.Ε. Φωκίδας, στο πλαίσιο διερεύνησης αναγκών και αιτημάτων στήριξης και επαγγελματικού προσανατολισμού τόσο σε ατομικό όσο και σε ομαδικό επίπεδο.

Σκοπός του είναι η καταγραφή των αιτημάτων παρεμβάσεων ή σύντομων δράσεων για τους μαθητές των Γυμνασίων. Οι παρεμβάσεις αυτές προγραμματίζεται να υλοποιηθούν προς τα τέλη Φεβρουαρίου 2019 και για το λόγο αυτό το ερωτηματολόγιο θα πρέπει να συμπληρωθεί μέχρι 15 Φεβρουαρίου 2019.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συμμετοχή σας

Η Προϊσταμένη του Κ.Ε.Σ.Υ. Φωκίδας

Ιωάννα Γεροσίδερη ΠΕ70 ΕΑΕ

Θεατρική παράσταση «Ένα ταξίδι στην ιστορία μας»

Πρόσκληση για βαθμούς Α’ τετραμήνου

Φεβ 20195

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου Ιτέας και ο Σύλλογος Καθηγητών του Σχολείου  σας προσκαλούμε την Πέμπτη 7 Φεβρουαρίου 2019 και ώρα 12:15 να προσέλθετε στο χώρο του Γυμνασίου προκειμένου να ενημερωθείτε για τη φοίτηση και την επίδοση των μαθητών και να παραλάβετε τους ελέγχους επίδοσης για το Α’ τετράμηνο.

Έντυπο προσωπικών στοιχείων μαθητή (ενημέρωση για γονείς)

Φεβ 20191

Διαγωνισμός για την Επιχειρηματικότητα @ την Καινοτομία

Ιαν 201923

Θεατρική παράσταση «Ο Φιλάργυρος» του Μολιέρου

Ιαν 201921

Λήψη αρχείου

Για την παρακολούθηση της θεατρικής παράστασης απαιτείται η συμπλήρωση της παρακάτω δήλωσης:

Κανονική λειτουργία Γυμνασίου Ιτέας στις 8-1-2019

Ιαν 20197

ΠΟΙΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΔΕΛΦΩΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ ΑΥΡΙΟ:

Σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 08 Ιανουαρίου 2019 δεν θα λειτουργήσουν τα σχολεία όλων των βαθμίδων και οι παιδικοί σταθμοί στις Δ.Ε. Γραβιάς και Παρνασσού. Στους Δελφούς δεν θα λειτουργήσουν τα σχολεία ενώ στο Χρισσό το Δημοτικό Σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά. Κανονικά θα λειτουργήσουν και τα σχολεία όλων των βαθμίδων σε Άμφισσα, Ιτέα, Γαλαξίδι και Δεσφίνα, πλην του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Άμφισσας που θα παραμείνει κλειστό.

Καλές γιορτές!!!

Δεκ 201827

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος των Καθηγητών του Γυμνασίου Ιτέας σας εύχονται Καλά Χριστούγεννα και ελπιδοφόρο και δημιουργικό το 2019!

Πρόσκληση στο Γυμνάσιο: 12-12-2018, ώρα 18:00

Δεκ 201811

1) Πρόσκληση σε ενημέρωση για ενισχυτική διδασκαλία και πιστοποιητικό πληροφορικής

2) Αρχαιρεσίες συλλόγου γονέων και κηδεμόνων