Μάι 2020 15

Ενημέρωση σχετικά με την προσέλευση μαθητών στο σχολείο

Κατηγορία Χωρίς κατηγορία      | ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΙΑΣΜΟΥ ΡΟΔΟΠΗΣ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση σχετικά με την προσέλευση μαθητών στο σχολείο

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ  ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
από την Δευτέρα 18 Μαΐου 2020

Οι μαθητές του κάθε τμήματος θα είναι χωρισμένοι σε δύο ομάδες. Οι ομάδες αυτές θα έρχονται εναλλάξ στο σχολείο.

Οι μαθητές θα δούνε σε ποια ομάδα ανήκουν και πότε θα έρχονται στο σχολείο στην προηγούμενη Ανακοίνωση (όπου έχει γίνει ανάρτηση των ομάδων)

Επειδή έχει απαγορευτεί η λειτουργία του κυλικείου, οι μαθητές θα πρέπει να φροντίσουν να έχουν μαζί τους νερό, πρόγευμα. Επίσης θα πρέπει να έχουν μαζί τους καπέλο (για την ώρα της γυμναστικής)  και  προαιρετικά, αντισηπτικά μαντηλάκια, μάσκα, μαρκαδόρο (αν θέλουν να χρησιμοποιούν το δικό τους) για τον  πίνακα.

Τονίζουμε ότι απαγορεύεται ρητά η έξοδος από το σχολείο, εν ώρα λειτουργίας και θα τιμωρηθεί αυστηρά!

Λεπτομερείς οδηγίες για το πώς θα λειτουργήσει το σχολείο θα δοθούν επιτόπου!

Αν υπάρχει μαθητής άρρωστος θα πρέπει ο κηδεμόνας να ειδοποιήσει τηλεφωνικά το σχολείο μέχρι τις 9:00 π.μ. στο τηλ. 2534022316

ΠΡΟΣΟΧΗ!  ΟΠΟΙΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ!

Θα ακολουθήσει Ανακοίνωση με το Ωρολόγιο Πρόγραμμα.