Οι μαθητές της Β΄ Τάξης του Γυμνασίου Γόννων στα πλαίσια της εξωστρέφειας της σχολικής μονάδας με την επίβλεψη του κ. Θωμά Πανδρεμμένου και της κ. Ευαγγελίας Στογιάννη, εκπαιδευτικών του σχολείου, την Πέμπτη 14/12/2023 επισκέφτηκαν το ελαιοτριβείο του κ. Χάρη Τσιαπλέ που βρίσκεται εντός του οικισμού. Είχαν την ευκαιρία να πληροφορηθούν σχετικά με την λειτουργία του …
Δεκέμβριος 2023 αρχείο
Δεκ 16
Υλοποίηση δράσης για την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία.
Την Παρασκευή 1/12/2023, με αφορμή την Παγκόσμια ημέρα Ατόμων με Αναπηρία (3 Δεκεμβρίου), υλοποιήθηκε στο σχολείο μας βιωματική δράση με τίτλο «Understanding friends» με στόχο την κατανόηση της διαφορετικότητας, την αποδοχή, τη συμπερίληψη και την ανάπτυξη της ενσυναίσθησης. Τη δράση υλοποίησαν από κοινού το Κέντρο Ψυχικής Υγείας Λάρισας, η Κινητή μονάδα Ψυχικής Υγείας Παίδων και …