Θεατρική παράσταση “Οι Τρεις Απόψεις”, από την Θεατρική Ομάδα Πυλίου

Θεατρική Ομάδα Πυλίου 2023

Η πολυετής παράδοση που φέρνει τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του Εσπερινού Γυμνασίου Λ.Τ. Κω στο Πολιτιστικό Κέντρο Πυλίου «Γαληνός Φλάσκος», για να παρακολουθήσουν την πρόβα τζενεράλε του νέου θεατρικού έργου της Θεατρικής Ομάδας Πυλίου, συνεχίστηκε και φέτος.
Με ιδιαίτερη χαρά και συγκίνηση δεχθήκαμε την πρόσκληση της Θεατρικής Ομάδας Πυλίου που, παρά τη μετεγκατάσταση του σχολείου μας στην Κω, μας τιμά και μας θυμάται.
Μετά από τριετή απουσία λόγω της πανδημίας και με πολλά νέα και ιδιαιτέρως υποσχόμενα θεατρικά πρόσωπα, η Θεατρική Ομάδα Πυλίου μάς παρουσίασε την κωμωδία του Αλέκου Σακελλάριου «Οι Τρεις Απόψεις». Μαθητές και καθηγητές, ζήσαμε όλοι μια εξαιρετική βραδιά θεάτρου.
Τους ευχαριστούμε από καρδιάς για την τιμή που μας έκαναν και τους ευχόμαστε το κέφι και το μεράκι τους για το θέατρο να μας συντροφεύουν για πολλά πολλά χρόνια.
Τέλος, ευχαριστούμε την ΚΤΕΛ ΚΩ Α.Ε, και ιδιαίτερα τον πρόεδρο της κύριο Μαραγκό, που φροντίζει πάντα για τη δωρεάν μετακίνηση των μαθητών μας στις πολιτιστικές και εκπαιδευτικές εκδρομές του σχολείου.