«Στα σύνορα της χώρας υπάρχουν Θησαυροί: Από το Κάραγατς στην Ορεστιάδα;» -Μαθητική εικονική επιχείρηση

ΕΕΝΕΓΥΛ Ορεστιάδας
«Στα σύνορα της χώρας υπάρχουν Θησαυροί: Από το Κάραγατς στην Ορεστιάδα;» Η ψήφος σας μετράει –
Στο παρακάτω link θα βρείτε τη συμμετοχή του σχολείου μας Ενεεγυλ Ορεστιάδας στο πρόγραμμα «Εικονικής επιχείρησης» στον τομέα της νεανικής μαθητικής επιχειρηματικότητας.
Στο video μας θα δείτε τις εργασίες των μαθητών μας για την κατασκευή του προϊόντος μας που θα είναι ένας Ταξιδιωτικός-Τουριστικός Οδηγός Ορεστιάδας με έμφαση στην προσβασιμότητα ΑΜΕΑ του Βόρειου Έβρου.
Ο οδηγός θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άτομα με προβλήματα όρασης και κώφωσης. Δώστε μας την ψήφο σας στο διαγωνισμό. «Στα σύνορα της χώρας υπάρχουν Θησαυροί: Από το Κάραγατς στην Ορεστιάδα;»
Ευχαριστούμε από καρδιάς το Μουσικό Σχήμα Θρακόμελο που μας έδωσε την άδεια να χρησιμοποιήσουμε το κομμάτι «Καρσιλαμάς»
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί κ. Κατσογιάννη Νικολέτα, κ. Ρίτα Ζωβοϊλη.