O ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

O ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΙΣΤΟΜΟΥ

Η Διευθύντρια και οι Εκπαιδευτικοί του Σχολείου μας εύχονται στους μαθητές και τις μαθήτριες καθώς και στους κηδεμόνες τους μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά !

Ο Αγιασμός στο σχολείο μας θα γίνει τη Δευτέρα 13-09-21 και ώρα 09.20 π.μ.

Οφείλουμε να τηρήσουμε όλοι τα μέτρα πρόληψης διασποράς της πανδημίας. Ειδικότερα για τους μαθητές απαιτούνται τα εξής:
• προσκόμιση αρνητικού self-test, το οποίο θα πρέπει να έχει διενεργηθεί τουλάχιστον 24 ώρες πριν από την προσέλευσή τους στο σχολείο την ημέρα του Αγιασμού. Για τους εμβολιασμένους μαθητές απαιτείται προσκόμιση πιστοποιητικού εμβολιασμού, ενώ για τους μαθητές που έχουν νοσήσει βεβαίωση παρελθούσας νόσησης (τελευταίου εξαμήνου)
• χρήση μάσκας
• τήρηση αποστάσεων ασφαλείας

 Μετά τον Αγιασμό, θα δοθούν τα βιβλία στους μαθητές, γι’ αυτό θα πρέπει να έχουν μαζί τους τσάντα. (Οι μαθητές της Α Γυμνασίου καλό είναι να έχουν μαζί τους και δεύτερη τσάντα λόγω του μεγάλου αριθμού των βιβλίων που θα παραλάβουν.)

 Το λεωφορείο για τη μετακίνηση των μαθητών θα αναχωρήσει στις 8.45 π.μ. από το Στείρι για το Δίστομο και στις 11.00 π.μ. από το Δίστομο για το Στείρι.

Σχετικά με ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΙΣΤΟΜΟΥ ΜΠΑΡΛΕΙΟΝ

Το Γυμνάσιο Διστόμου -ΜΠΑΡΛΕΙΟΝ βρίσκεται στο κέντρο του Διστόμου σε χώρο μπροστά απο το παλαιό Μπάρλειο Λύκειο και διαθέτει τάξεις μαθημάτων εξοπλισμένες με διαδραστικούς πίνακες, ένα πλήρες εργαστήριο Πληροφορικής και πλήρες εξοπλισμένο Χημείο.

Η διευθύντρια του σχολείου : Τσακνάκη Χαϊδούλα ΠΕ 80

Σχολικό έτος 2023-2024

Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου:

Τζαμαλή Ουρανία ΠΕ01

Μάστορα Χριστίνα ΠΕ02

Τάγγας Ανδρέας ΠΕ02

Δημάκα Παναγιώτα  ΠΕ03

Παπαλουκά Ζωή   ΠΕ04.05

Παναγιωτακοπούλου Ελένη ΠΕ05

Καπετάνιου Αννέτα  ΠΕ06

Μίχου Λαμπρινή ΠΕ08

Καραγεώργου Μαρία-Παναγιώτα ΠΕ79.01

Κουτσογεωργίου Πέτρος ΠΕ82

Αναγνώστου Ευαγγελή ΠΕ86

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.