ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι οι αιτήσεις για την ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΙΚΗ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΩΝ ΜΕ ΧΑΜΗΛΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ για τη σχολική χρονιά 2016-2017 γίνονται δεκτές μέχρι τις 22/09/2017.

Τα δικαιολογητικά που απαιτείται να προσκομίσουν οι γονείς των μαθητών που δικαιούνται την εισοδηματική ενίσχυση είναι:

Αίτηση δικαιούχου στην οποία θα αναφέρονται: ονοματεπώνυμο, πατρώνυμο, διεύθυνση κατοικίας, τηλέφωνο οικίας & κινητό, ΑΦΜ (Αριθμός Φορολογικού Μητρώου), φωτοτυπία του βιβλιαρίου τραπέζης όπου θα φαίνεται ευκρινώς το ΙΒΑΝ και ο δικαιούχος.

2 Βεβαίωση του Διευθυντή του σχολείου για την επαρκή και επιτυχή φοίτηση του μαθητή στην Α΄, Β΄, Γ΄, Τάξη του Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2016-2017.

3 Αντίγραφο εκκαθαριστικού σημειώματος του 2016.

Πρόσφατο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης του δικαιούχου.

Υπεύθυνη δήλωση του Ν.1599/1986 περί μη είσπραξης της εισοδηματικής ενίσχυσης άλλη φορά για το ίδιο έτος.