Αγώνας Ποδοσφαίρου

Στο Δημοτικό Στάδιο Καλαβρύτων την Πέμπτη 21/6/2012 σε φιλικό αγώνα ποδοσφαίρου η μικτή ομάδα μαθητών του Σχολικού Συγκροτήματος Καλαβρύτων «Ευσέβιος Κηπουργός» αναδείχθηκε ισόπαλη με την ομάδα των Παλαιμάχων της Α.Ε. Καλαβρύτων με σκορ 4-4.

Ο αγώνας ήταν αφιερωμένος στη μνήμη του Γεώργιου Μπαχά που πρόσφατα απεβίωσε και για πολλά χρόνια είχε σημαντικό ρόλο στη διοίκηση του Αθλητικού ομίλου «ΛΑΥΡΑ ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ» και την τελευταία εικοσαετία στο Σκακιστικό Όμιλο Καλαβρύτων. Πριν τον αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή και στη συνέχεια πραγματοποιήθηκε ένα πλούσιο σε θέαμα και γκολ παιχνίδι. Στο ημίχρονο η ομάδα των μαθητών προηγείτο με 3-1. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Παλαίμαχοι ισοφάρισαν σε 3-3, προηγήθηκαν πάλι οι μαθητές με σκορ 4-3 και το παιχνίδι έληξε 4-4.

Πολλοί θεατές παρακολούθησαν τον αγώνα και μεταξύ αυτών και ο Δήμαρχος Καλαβρύτων Γεώργιος Λαζουράς.