Οι μαθήτριες και οι μαθητές του 41ου Γυμνάσιου Αθηνών, στο πλαίσιο πολιτιστικού προγράμματος, δημιούργησαν σχολική εφημερίδα που εντάσσεται στην ενότητα πολιτιστικών θεμάτων : “Θέματα διαπολιτισμικότητας – πολιτισμική πολυμορφία, πολιτισμικές συνήθειες των λαών, λεκτική και μη λεκτική επικοινωνία μεταξύ των λαών” . Ακολουθήστε το σύνδεσμο για να διαβάσετε την εφημερίδα.
http://41gym-athin.att.sch.gr/autosch/joomla15/index.php/activities/95-2014-10-17-21-40-48/280–qq