pexels david bartus 1548693

Το τρενάκι του Πηλίου – Τουριστικά τρένα για παιδιά

Εκδρομές

Η ΤΡΑΙΝΟΣΕ, ως μέλος του ομίλου FS, της τρίτης μεγαλύτερης σιδηροδρομικής εταιρείας στην Ευρώπη, αναβαθμίζει τις υπηρεσίες της δημιουργώντας ειδικά πακέτα για παιδιά.

Μέσω του νέου προγράμματος “Τουριστικά Τρένα για Παιδιά”, το οποίο απευθύνεται σε σχολεία όλων των βαθμίδων και σε συλλόγους γονέων και κηδεμόνων, η ΤΡΑΙΝΟΣΕ πρωτοπορεί προσφέροντας μία μοναδική εμπειρία ταξιδιού με το “Τρενάκι του Πηλίου” και τον “Οδοντωτό Διακοφτού-Καλαβρύτων”. Πρόκειται για δυο ιστορικά τρένα που συνδυάζουν την ομορφιά του τοπίου με την ιστορία του σιδηροδρόμου από τον προηγούμενο αιώνα.

Θέλοντας τα παιδιά μας να γνωρίσουν τον μαγικό κόσμο του σιδηροδρόμου, σας καλούμε να συμμετέχετε σε ένα διαφορετικό ταξίδι γεμάτο συναρπαστικές διαδρομές και εκπλήξεις που θα μείνουν αξέχαστες σε μικρούς και μεγάλους!

Τουριστικά Τρένα για παιδιά

Αίτηση Σχολικής Εκδρομής_Τουριστικά Τρένα